Kampanyalarımızdan anlık haberdar olmak için WhatsApp kanalımıza katılın!

Google da Sıra Kaybetme Sebepleri.

Google da Sıra Kaybetme Sebepleri.

Google’da Sıra Kaybetme Sebepleri

Dünya’nın ve Türkiye’nin en çok kullandığı arama motoru olan Google sıralama konusunda bazı unsurları göz önünde bulundurmaktadır. Her kurulan ve faaliyet gösteren site sıralamada lider olacak diye bir durum söz konusu değildir. Tabiki bununla ilgili yapılacak çalışmalardan bahsetmeyeceğiz. Sıralama da düşüş veya diğer bir adıyla kayıp yaşatacak nedenleri inceleyerek sıralama konusunda yapmamız gereken hataları bir kez daha göz önünden geçireceğiz. Böylece Google’da sıralama konusunda kalıcı olabilirsiniz.

Algoritma

Google’da sıralama kaybetme sebepleri denildiği zaman akla ilk gelenlerden biri algoritma güncellemelerdir. Sitem tarafından yapılan güncellemeler ile birlikte sıralama da düşüşler yaşayabilirsiniz. Genel olarak baktığımız zaman güncellemeler önceden forum ve webmaster sitelerinde yayınlanmaktadır. Böylece düşüş yaşadığınızda ilk olarak buna bağlayabilirsiniz.

Backlink

SEO için vazgeçilmez bir sistem olan backlink sıralamaya ciddi anlamda etki ediyor. Önceden almış olduğunuz linkler silindiyse ve kapandıysa sıralamada düşüşler ortaya çıkabilir. Bu alanı sürekli olarak kontrol etmenin oluşabilecek düşüşlerin önüne geçmenizi sağlayabilir. Kesinlikle göz ardı etmemeniz gereken bir noktadır backlink.

Rakiplerin Güçlenmesi

Teknik olarak takibi birçok neden sayılabilir. Fakat web sitelerin de kendi bulundukları alan içerisinde binlerce rakibi yer almaktadır. Rakiplerinizin güçlenmesi sıralamanın değişmesine neden olabilir. Rakiplerinizi analiz ederek ne kadar yol kat ettiklerini sürekli olarak inceleyin. Buna dikkat ettiğiniz sürece rakiplerinize karşı önlemler alabilirsiniz.

Anti SEO

Google’da sıra kaybetme nedenleri ile ilgili SEO çalışmalarının da önemli olduğunu unutmamalısınız. ‘Bu SEO çalışmaları sıralamayı yükseltmiyor muydu nasıl olur da düşürür’ gibi cümleler kurabilirsiniz. Fakat SEO çalışmaları düzgün yapılmadığı takdirde sıralama da sizleri yükseltmekten çok geriletmeye neden olur. Bu yüzden yaptığınız çalışmaları daima en doğru ve en mantıklı şekilde tamamlamalısınız.

Anahtar Kelime

Sıralamaya etki eden en önemli unsurlardan biri de anahtar kelimedir. Bununla ilgili önceden çalışmalar yapmalısınız. ‘Bu anahtar tutar ya’ diyerek işin içine girerseniz sorunlar ve problemler sizlerin yakasını bırakmayacaktır. Sırlama da elbette anahtar sizi yükseltir. Fakat doğru anahtar ile ilerlediğiniz zaman kesinlikle bir sorun kalmayacak ve sıralama da düşüş yaşanmayacaktır.


Hazır Web Sitesi
Yorumlar
Bu konuya henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu sen yaz.
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş