Kampanya ve Duyurularımızdan Anlık Haberdar Olmak İçin WhatsApp Kanalımıza Katılın!!
Katılmak İçin Tıklayın

İstenmeyen SMS Engelleme Nasıl Yapılır?

İstenmeyen SMS Engelleme Nasıl Yapılır?

İstenmeyen SMS Engelleme Nasıl Yapılır?
Spam mesajlardan ya da bahis siteleri üzerinden gelen mesajlardan sıkıldıysanız bu mesajları engelleyebilirsiniz. Peki, İstenmeyen SMS engelleme nasıl yapılır?
Mesaj kutunuzun gün içerisinde spam seviyesinde mesajlarla dolmasına karşı bir çözüm arıyorsanız, sizler için istenmeyen SMS engelleme işlemini anlatacağız. iOS SMS engelleme ve Android SMS engelleme yolları düşündüğünüzden çok daha basit durumdadır.
Günümüzde SMS ler bir problem olmaktadır. Pek çok kullanıcı bu sms’i istemeseler bile sürekli olarak şirketlerden ya da dolandırıcılardan gelen mesajlarla karşı karşıya kalmaktadır. Böyle durumlarda ilk yapılacak şeylerden bir tanesi doğal olarak mesajları engellemektir. Bu sayede hem gereksiz bildirimden kurtulabilir, hem de mesaj kutunuzun spam içerikleri engelleyebilirsiniz. Basit bir işlem uygulamanız halinde, istenmeyen SMS’lerden kurtulabilirsiniz


Android SMS Engelleme
İlk olarak gelen mesajın hemen son bölümünde bulunan kodu bir yere not etmeniz gerekir. O kod son derece önemlidir. Mesajlar menüsünün üst kısmından ayarlar sekmesine giriş yapmalısınız. Bu bölümde mesajları engelle sekmesine dokunun. Telefonunuza gelen mesajı engellemek istiyorsanız İfadeleri Engelle bölümüne girin ve burada yer alan kutucuğa az önce kaydettiğimiz kodu yazın. 


iOS SMS Engelleme
Mesajlar uygulamasında bulunuyorsanız yazışmayı açın ve daha sonra kişi adına veya telefon numarasına dokunun. Bilgi ekranının alt bölümüne kaydırın ve engelle bölümüne dokunun. Ayarlar menüsüne giriş yaptıktan sonra Mesajlar’a gidin. Daha sonra tek dokunuşla bilinmeyenleri filtrele seçeneğini aktif hale getirin. Artık uygulama içinde bilinmeyen numaralar diğer ayrı bir kategori yer alan siz de buraya düşen mesajların bildirimlerini herhangi bir şekilde almayacaksınız.
Hem Android tarafında hem de iOS cihazları üzerinden sizlere istenmeyen SMS’lerin nasıl filtrelenebileceğini anlattık. Sizde istenmeyen bir mesaj aldığınız zaman kolaya kaynağını engelleyebilir veya o mesajları bildirim almadan düzenleyebilirsiniz.


Hazır Web Sitesi
Yorumlar

Meliha peşli

Smsleri engellemek için

Fevzi zengin

Kızılay

Ramazan ÖZTÜRK

Gelmesin artık bıktım

Alıyeva Zulfiyye

Gogleden mesaj gelir baglansin

Selman

Dünya varlık yönetim mesaj engellemek istiyom
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş