Kampanya ve Duyurularımızdan Anlık Haberdar Olmak İçin WhatsApp Kanalımıza Katılın!!
Katılmak İçin Tıklayın

Google ın gemileri gitti hangarı geldi!

Google ın gemileri gitti hangarı geldi!

Bir Google firması olan Planetary Ventures LLC, Silikon Vadisi'ndeki çok büyük bir bina ve hangar / havaalanı için oldukça pahalı bir uzun süreli kira anlaşmasına imza attı. Bu anlaşma, arama devine 1.16 milyar dolara mal olacak ve 60 yıl süreye sahip. Bahsi geçen bina ve hangar aslen NASA'ya ait, Moffett Field'ta bulunmakta ve yıllardır Google kurucuları özel jetlerini buraya indirmektelerdi.

Tabii ki bu anlaşmanın yolda olduğunu biliyorduk. NASA, şubat ayında Google/Planetary Ventures ile bir anlaşma yapmakta olduğunu açıklamıştı. Şu anda bu anlaşma tamamlanmış olduğu için NASA, anlaşmanın detaylarını bir basın açıklamasıyla duyurdu. Oldukça yüksek olan fiyat etiketinin yanı sıra, ajansın söylediğine göre bu anlaşma ile NASA, yıllık 6.3 milyon dolarlık bakım masrafından kurtulmuş olacak.

NASA Yöneticisi Charles Bolden'ın bu anlaşmanın neden mükemmel olduğuna dair açıklaması ise tam anlamıyla paha biçilemez bir cümleden oluşuyordu: "NASA uzaydaki varlığını arttırırken, Dünya'daki izini de azaltma yönünde adımlar atmakta." Bolden ayrıca "Vergi mükelleflerinden gelen kaynakları bilimsel buluşlar, teknoloji gelişimi ve uzay keşfinde kullanmak istiyoruz – artık ihtiyacımız olmayan yapıların bakımında değil" cümlesini de kullanmayı unutmadı.

Başka bir deyişle, NASA'nın uzayda bir şeyler inşa etmekte olduğunu da söyleyebiliriz. Bu arada bir internet firmasının özel havaalanı, daha doğrusu hangar ile ne yapabileceğine gelirsek... İşte orası halen gizemini koruyor. Kim bilir; belki de ortadan kaybolan "Google'ın yüzen saraylarının" yerini, bu hangar alacaktır...


Hazır Web Sitesi
Yorumlar
Bu konuya henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu sen yaz.
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş