Türkiye 'nin En Büyük Hazır Web Sitesi Firması İle Sitenizi Bugün Oluşturun!
28.629 Mutlu Müşteri

Google Bağlantı Reddetme Aracı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Google Bağlantı Reddetme Aracı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Google Bağlantı Reddetme Aracı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bağlantı reddetme,  kendi bilginiz dahilinde olmayan, sitenize gelen zararlı bağlantı isteklerinin reddedilmesidir.  Sanal ortamda sitenize zarar vermek isteyen sitelerin ve kullanıcıların sitenize zararlı bağlantılar göndermeye çalışması durumda kullanılır. Bundan dolayı zararlı bağlantılara karşı oldukça doğru ve geniş bir analizin yapılması zaruridir. Zararlı bağlantılar arama motorlarında sitenizin gerilere doğru gitmesine neden olmaktadır. Zararlı bağlantılar için bu yüzden geniş kapsamlı analizlerin yapılması gerekmektedir. Bunun için sitenize doğal yollarla gelmeyen, ücrete tabi olan veya sitenizi ele geçirmeye yönelik bağlantıları reddetmeniz gerekmektedir. Eğer bu işlemi işlemini bilinçsiz rastgele yaparsanız bu site faydadan çok zarar getireceğini unutmayın. Bunların dışında kötü niyetli olmasa da gereksiz ve link çöplüğü olan sitelerden sitenize birçok link verilebilir. İlk bakışta bu durum backlink sayısını artırmış olarak görünebilir. Fakat bunu uzun vadede sitenize oldukça zarar vereceğini unutmamalısınız. İşte Google bağlantı reddetme aracı sizin bu işlemleri hızlı, güvenilir ve bilinçli bir şekilde yapmanız için oluşturulmuş bir araçtır.

Zararlı Bağlantılara Sahip Siteler

Bağlantı tespitini iyi bir şeklide yapabilmek için Google Search Console’dan faydalanabilirsiniz. Herhangi bir ücreti olmayan bu araç sayesinde bağlantı tespitini kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Zararlı olan bağlantıları sizler için sıraladık. Zararlı içeriklerin yer aldığı siteler, imleme olan imleme siteleri, zararlı kodların yer aldığı siteler, link çöplüğü olan siteler, whois siteleri olan siteler,  blachat SEO çalışması yaptırmış olan siteler, bazı yabancı IP ve sitelerden gelen linkler, Kırık link olarak adlandırılan yanlış ve eksik verilen linkler. Bu şekilde bağlantı reddetme işlemi başarıya ulaşmış olacaktır.

Google Bağlantı Reddetme Aracı Kullanımı

Zararlı olan bağlantıları belirlediniz şimdi ise bunlardan kurtulmaya ve siteniz ile ilişkisini sonlandırmaya geldi. Zararlı gördüğünüz bağlantıları; her 1 tanesi 1 satırda olacak şekilde .txt uzantılı bir not defterine alt alta gelecek şekilde yapıştırın. Zararlı bağlantıların bulunduğu siteden gelen tüm bağlantıları reddetmek istiyorsanız not defterinde sadece ana domain adını bırakmanız yeterli olacaktır. Hazırlamış olduğunuz .txt uzantılı zararlı bağlantılardan oluşan not defterini ilgili bağlantı reddetme aracını seçtikten sonra upload ederek gönderebilirsiniz.


Hazır Web Sitesi
Yorumlar
Bu konuya henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu sen yaz.
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş