Türkiye 'nin En Büyük Hazır Web Sitesi Firması İle Sitenizi Bugün Oluşturun!
28.629 Mutlu Müşteri

Apple, iPhone 8 için LG’den destek alabilir

Apple, iPhone 8 için LG’den destek alabilir

Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 8 ile ilgili her gün yeni bir detay, bilgi ortaya çıkıyor. Şimdi ise iPhone 8’in ekran tedariğinin LG Display tarafından sağlanacağı söyleniyor.

 

LG Display’in iPhone 8 için küçük ve orta boy paneller tedarik etmeyi planladığı ve bu konu için Apple’la görüşme yapacağı söyleniyor. LG'nin Apple’dan küçük ve orta boy OLED panellerine yönelik sipariş için teklif aldığı belirtiliyor. Firmanın haziran ayında gerçekleştireceği yönetim kurulu toplantısında bu konuya karar vereceği ifade ediliyor. OLED ekranlar üretmek için büyük yatırımlar yapması gereken LG’nin Apple’ın ihtiyacını karşılayıp karşılamayacağı ise belirsizliğini koruyor. 

 

Öte yandan Apple'ın Samsung ile 9 milyar dolarlık bir anlaşmaya imza attığını daha önce sizlere aktarmıştık. İki yıllık olan bu anlaşma neticesinde Samsung’un bu süre zarfında yüksek miktarlarda ekran paneli sevkiyatı gerçekleştirmesi bekleniyor. Sadece 2017 içerisinde 70 ile 92 milyon arasında panelin sevk edileceği belirtiliyor. Apple’ın bu büyük miktardaki bu talebine yetişebilmek için üretim bandında geliştirmeler yaptığı Samsung'un 9 milyar dolarlık yatırım yaptığı da söylentiler arasında yer alıyor.

iPhone 8’in tüm detaylarının eylül ayında netleşmesi bekleniyor. 

 


Hazır Web Sitesi
Yorumlar
Bu konuya henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu sen yaz.
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş