Türkiye 'nin En Büyük Hazır Web Sitesi Firması İle Sitenizi Bugün Oluşturun!
28.305 Mutlu Müşteri

Site İçi SEO Nasıl Yapılmalıdır?

Site İçi SEO Nasıl Yapılmalıdır?

Site İçi SEO Nasıl Yapılmalıdır?

Bilişim sektörü içerisinde web sitelerin ciddi anlamda önemli olduğu her yerde karşınıza çıkmaktadır. Özellikle günümüz teknolojisine baktığımız zaman artık sitelerin günlük hayatta önemi fazlasıyla ön plana çıkmaktadır. Tek tuşla istediğimiz bilgilere erişiyor ve dilediğimiz noktaya ulaşabiliyoruz. Tabiki bu sadece izleyici tarafa ait bir düşüncedir. Birde sahibi olduğumuz siteler için yapmamız gereken çalışmalar bulunmaktadır.

Site içi SEO nasıl yapılmalıdır diyorsanız öncelikle SEO’nun ne olduğunu bilmelisiniz. Arama motorlarına yönelik yapılan iyileştirilmeleri kapsamaktadır. Örneğin SEO çalışması yapılmayan bir site arama motorlarında 100. sırada iken yapılan çalışmalar ile birlikte 10. sıraya yükselmektedir. İşte sizlerde sitenize bu çalışmaları yaparak kolaylıkla arama motorlarında yükselişe geçebilirsiniz.

Anahtar Kelimeler

Google sıralama konusunda anahtar kelimeleri ciddi anlamda önemsemektedir. Özellikle altın anahtar kelimeler dediğimiz bir sistem var. Sitenizin bulunmasını sağlıyor ve sizleri arama motorlarında gözle görülür bir yükselişe çıkarıyor. Bunları kullanmaktan asla vazgeçmemelisiniz.

Eski Nesil Tabloları Sitelerinizden Çıkarmalısınız

Tasarım konusu site içi SEO çalışması için ciddi anlamda önemlidir. CSS ile yeni nesil tablolar oluşturarak sitenizi daha iyi bir noktaya getirebilirsiniz. Eskilere ait iç içe geçmiş tabloları kullanmaktan vazgeçmelisiniz.

Sitenizi Canlandırmalısınız

Google tasarıma ciddi anlamda önem vermektedir. Yukarıda da tablo kısmında bunu vurgulamıştık. Fakat sadece tabloları yenilemek yeterli olmayacaktır. W3C standartlarına uygun tasarımlar oluşturarak sitenizi daha iyi bir noktaya getirebilirsiniz.

Başlık ve Alt Başlıklar

Hx tagları oluşturmanız ile birlikte SEO çalışmasında ciddi bir yol kat edebilirsiniz. Yeni web sitesi standartların uygun başlık ve alt başlıklar seçmelisiniz. Böylece doğru bir yolda ilerlemiş olacaksınız.

Sayfa İçi Link Sistemi Kullanmalısınız

Sahip olduğunuz sayfaların Google tarafından tanınmasını bu şekilde sağlayabilirsiniz. Site içi SEO çalışması denildiği zaman linkleme sisteminin de önemli bir yere sahip olduğunu kesinlikle unutmamalısınız.

Güncel Olmalısınız

Tek düze devam eden içerikler ve aynı şekilde yazılan yazılar belli bir süre sonra özgün olmaktan çok kopya içerik üretiyor gibi görünüyor. Geliştirilmiş sisteme sahip olan Google’da bunları algılıyor. Mutlaka güncel olmaya özen göstermelisiniz.


Hazır Web Sitesi
Yorumlar
Bu konuya henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu sen yaz.
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş