Türkiye 'nin En Büyük Hazır Web Sitesi Firması İle Sitenizi Bugün Oluşturun!
28.305 Mutlu Müşteri

SEO İçin Video Optimizasyon Teknikleri

SEO İçin Video Optimizasyon Teknikleri

SEO İçin Video Optimizasyon Teknikleri

Açılan web sitesine video ekleme seçeneği düşünüldüğünde, eklenecek olan videonun siteye optimizasyonu açısından oldukça önemli olan SEO için video optimizasyon yöntemleri genel olarak bakılığında üç aşamadan oluşmaktadır. Ziyaretçi sayınızı arttırmak, arama motorlarında üst sıralara yerleşebilmek için kullanacağınız yöntemi bahsedilecek üç aşamaya dikkat ederek oldukça etkili hale getirebilirsiniz.

Dosya Adındaki Anahtar Seçimi

Video optimizasyonu kapsamındaki en önemli aşama sayılabilecek durum dosya adındaki anahtar seçimi olmaktadır. Web sitenizin amaç ve yönelimi doğrultusunda seçeceğiniz anahtar kelimelerle, anahtar kelime açısından zengin bir dosya adı oluşturarak arama motorlarında çok daha kolay bulunabilir ve üst sıralara çıkarılabilir bir sistem oluşturabilirsiniz. Örneğin, klima montajının yapımının anlatıldığı bir video ekleyecekseniz, videonun adını klima-montajı-nasıl-yapılır.* şeklinde yapmanız ulaşım kolaylığı açısından oldukça faydalı olmasının yanı sıra, ziyaretçi çekme anlamında da oldukça etkili olmaktadır.

Metin Tanımı Girilmesi

Söz konusu durum SEO için video optimizasyon yöntemleri olduğunda, bir diğer önemli ve kritik aşama da metin tanımı girmek olmaktadır. Arama motorlarının yaptığı kontrol ve analizler çerçevesinde sitenizi ön plana çıkarabilmesi için videonun konunuzla alakalı bir seçim olduğunu ayırt edilebilmesinin sağlanması gerekmektedir.

Bu noktada, videonun altına yahut yanlarına, videonun içeriğiyle ilgili maksimum üç cümleden oluşan bir metin tanımı girmeniz halinde bu ayırt edilebilme süreci kolaylaşmakta ve arama motorlarında ciddi bir yükselişe geçilebilmesi de mümkün hale gelmektedir. Belirlediğiniz anahtar kelimeyi de bu metin tanımlamasının içerisinde birkaç kere geçirmeniz halinde oldukça etkili ve işlevsel bir yöntemle ziyaretçi sayınızı arttırma imkanı sağlayabilirsiniz.

Paylaşım Butonu Yerleştirmek

Videonuzun altına, videonun diğer sosyal medya mecralarında paylaşılmasını sağlayan bir paylaşma butonu eklediğiniz takdirde, kendi sosyal ağlarında videonuzu paylaşan insanlar sayesinde oldukça geniş bir erişilme seçeneğine sahip olabilirsiniz. İnternet erişiminin kolaylaşması, sosyal medya kullanımının ciddi oranda artmasıyla birlikte paylaşılan video ile ziyaretçi sayınız ciddi oranda artabilme potansiyeline sahip olmaktadır.

SEO için video optimizasyon yöntemleri ile dikkate almanız gereken üç aşama sayesinde, ziyaretçi sayınızı ciddi oranlarda arttırabilir, arama motorlarında yükselişe geçebilirsiniz.


Hazır Web Sitesi
Yorumlar
Bu konuya henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu sen yaz.
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş