Türkiye 'nin En Büyük Hazır Web Sitesi Firması İle Sitenizi Bugün Oluşturun!
28.629 Mutlu Müşteri

SEO Çalışmalarında Rakip Analinizi

SEO Çalışmalarında Rakip Analinizi

SEO Çalışmalarında Rakip Analinizi

Kurumsal veya bireysel olarak yönetmiş olduğunuz web sitelerinin bulunduğu sektörde, konumda yâda içerikte farklı rakiplerinin olduğu büyük bir gerçektir. Arama motorlarında bir kelime yazdığınız zaman bile binlerce site karşınıza çıkmaktadır. Dolayısıyla sizlerle birlikte ilerleyen rakiplerinize karşılık yapacağınız hamleler ciddi anlamda önemlidir. SEO çalışmalarında rakip analizi konusunda aşağıda yer alan sistemleri ve bilgileri okuyarak kısa bir süre içerisinde başarıya ulaşabilirsiniz.

Rakiplerinizi Tespit Edin

Web sitelerinizin bulunduğu sektör içerisinde yer alan rakiplerinizi kısa bir süre içerisinde tespit ederek çalışmalarınıza başlayabilirsiniz. Rakiplerinizi analiz etmenin ciddi anlamda önemli olduğunu unutmamalısınız. Rakiplerinizi tespit ederek bir nevi ticari rekabet alanı da oluşturabilirsiniz.

Rakiplerinizin Sitelerini Ziyaret Edin

Rakip analinizi konusunda ikinci aşama ise ziyaret bölümüdür. Bulduğunuz ve tespit ettiğiniz rakipleri mutlaka incelemeniz gerekecek. Bunun için sitelere ufak seyahatler yapabilirsiniz. Site sahibi olmaktan çok ziyaretçi gibi düşünmelisiniz. İnsanlar burada neden vakit geçiriyor ve neden burayı tercih ediyor gibi sorulara cevap aramalısınız.

Rakiplerinizin Kullanmış Olduğu Anahtar Kelimeleri İnceleyin

Rakipleriniz mutlaka yükselmek için bazı anahtarlardan faydalanmaktadır. Sitenizi yeni kurduğunuzu düşünelim ve rakibiniz ile aynı anahtar kelimesini kullanıyorsunuz. Dolayısıyla rakibinizin sürekli olarak gölgesi altında kalacaksınız. Fakat mantıklı bir analiz ile birlikte anahtar kelimeleri tespit ederek sizler değişiklik yapabilirsiniz. Buda sizlerin rakibinize göre ileri bir noktaya ulaşmasını sağlayacaktır.

Rakiplerinizin Backlink Çalışmalarını İnceleyin

SEO analizi ve çalışmaları için backlink sisteminin önemli olduğunu unutmamalısınız. Bunun için sürekli olarak uzmanlar çeşitli yazılar yazalar fikirlerini beyan etmektedir. Dolayısıyla rakiplerinize ziyaretçiler nasıl geliyor ve nerelerden geliyor gibi sorulara cevap bulmalısınız. Bu aşamada backlink sistemini incelemeniz kesinlikle sizlere katkı sağlayacaktır.

Rakiplerinizin Sosyal Medya Çalışmalarını İnceleyin

Rakipleriniz mutlaka sosyal medya üzerinde faaliyetlerine devam etmektedir. Sosyal medyanın SEO’da önemli bir etken olduğunu düşünürsek rakiplerinizin sosyal medya çalışmalarını incelemekte mantıklı bir tercih olacaktır. Kısa süre içerisinde yapacağınız çalışmalar ile birlikte rakiplerinizin sosyal medya faaliyetlerine göz gezdirebilirsiniz.

Rakiplerinizin Kampanyalarını ve Reklamlarını İnceleyin

Ziyaretçilerin en çok sevdiği şeylerden biri kampanyalardır. Sizlerde rakiplerinizin kampanyalarını ve reklamlarını inceleyebilirsiniz. Böylece neler yaptığını kısa bir süre içerisinde öğreneceksiniz.


Hazır Web Sitesi
Yorumlar
Bu konuya henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu sen yaz.
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş