Kampanya ve Duyurularımızdan Anlık Haberdar Olmak İçin WhatsApp Kanalımıza Katılın!!
Katılmak İçin Tıklayın

iPhone Hafıza Temizleme Nasıl Yapılır?

iPhone Hafıza Temizleme Nasıl Yapılır?

iPhone Hafıza Temizleme Nasıl Yapılır?

iPhone hafıza temizleme yapılışını birçok kişi merak ediyor. İnternet kullanımı ve ön bellek dosyalarının temizlenmesi ile telefon hızlı çalışır hale gelebilir.


Bellek Şikayetleri
İphone  ön bellek dosyaları birçok kişinin şikayet ettiği konudur. Ancak yapılan bazı uygulamalarla bellek temizliği sağlanabilir. İphone bellek temizlemede farklı yöntemlerle bunu yapmanın mümkün olduğunu bilmek gerekir. tabi bu bellek şikayetlerinin de öncesinde telefon hafızasının dolmasının yavaşlatıcı etkisi olduğunu belirtmek gerekiyor. Bu yavaşlama özellikle de 16 gb dahili  depolama alanı olan İphone kullanıcıları için etkilidir.


Safari Kullananlar İçin Yöntem
İphone hafıza temizleme   işlemi için eğer tarayıcı olarak Safari kullanımı varsa, işlemlere önce tarayıcı belleğini temizleyerek işe başlanabilir. Gezindiğiniz web sitelerinin ön bellekleri telefonda kaydedildiği için bu durum yavaşlama nedeni olabilir. Ayarlar - Safari - tarihçeyi ve web sitesi verilerini sil  diyerek bu işlem yapılabilir. Diğer verileri silmek için  de Ayarlar - Safari - İleri Düzey - Web Sitesi Verileri - Tüm Web Sitesi Verilerini Sil işlem sırası uygulanır ve bu şekilde temizlik yapılır.  Fakat ön belleği daha çok oyun ve uygulamalar doldurur.


Batter Doctor Uygulaması
Batter Doctor uygulaması ile bellek silme olabilir.  Bu uygulama İngilizce olarak kullanılmaktadır. Alt bölümde yer alan Junk kısmına geldikten sonra telefonunuz taranır ve sonra ön bellek dosyaları gösterilir. “Clean Up Cache” demenizden sonra da dosyalar temizlenir. Sitesine ulaşmak için isim yazarak gidilebilir.
Uygulama Ve Kapladığı Alanlar Nasıl Öğrenilir
İphone uygulama indirme işlemlerinde hangi uygulamanın ne kadar yer kapladığını öğrenme istiyorsanız Ayarlar - Genel - Saklama Alanı - iCloud Kullanımı alanlarına gidilir. Burada hangi uygulama ne kadar yer kaplamış görülür. En fazla yer kaplayan uygulamayı silip yeniden yüklerseniz, İphone ön bellek silimi gerçekleşir ve hızlanma sağlanır.

 


Hazır Web Sitesi
Yorumlar
Bu konuya henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu sen yaz.
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş