Türkiye 'nin En Büyük Hazır Web Sitesi Firması İle Sitenizi Bugün Oluşturun!
28.305 Mutlu Müşteri

HTML için Gerekli Olan Programlar Nelerdir?

HTML için Gerekli Olan Programlar Nelerdir?

HTML için Gerekli Olan Programlar Nelerdir?

İhtiyacınız olan 2 şey var. Metin düzenleyici program (Notepad, Notepad++ gibi) ve biraz da sabır. Metin düzenleyici program olarak benim kişisel tercihim Notepad++. Bu programda kendi yazdığınız kodları, kullandığınız programlama diline göre renklendirmesini yapıyor ve hata yapma olasılığınız azalıyor. En azından yaptığınız bir hata varsa bunu kısa sürede farkedebilirsiniz. Eğer elinizde Notepad++ yoksa, bilgisayarınızda bulunan Notepad programıyla da aynı işi yapabilirsiniz. Linux kullanan arkadaşlar da Gedit, Kwrite gibi metin düzenleyici programları kullanabilirler.

Bir çok kişi web tasarımı ile ilgili olarak size Frontpage veya Dreamweaver programını önerecektir. Ben size bu programları önermiyorum.  Çünkü siz bu yazıyı okuduğunuza göre HTML dilini yeni öğrenmeye başladınız. Bu yüzden size profesyonel özelliklere sahip hiçbir program önermiyorum. Bu tarz programlar kısa sürede site tasarlamanıza yardımcı olur. Bu işi profesyonel olarak yapmaya başladığınızda bu programları zaten kullanacaksınız. Ayrıca bu programlar sitenize ekstra kodlar ekleyerek sitenizi yavaşlatır ve gereksiz kodları silmeyle uğraşmak zorunda kalırsınız. Yani bizim şu anki amacımız, kodların nasıl çalıştığını ve ne işe yaradığını öğrenmek.

Bir web sitesini ziyaret ettiğinizde, ziyaret ettiğiniz sitenin kodları yukarıdan aşağıya doğru çalıştırılır. Yani en üstteki yazdığınız kod en önce çalıştırılır.

<html> etiketi: Yapacağınız her sitenin başında bu etiket kullanılır. Etiketi kapatmak için </html> etiketi kullanılır.

<head> etiketi: Bu etiketle ilgili şu an için tek bilmeniz gereken şey, html etiketinden sonra kullanıldığı ve içerisinde title etiketinin kullanıldığını bilmeniz şu an için yeterlidir. İleride sizlere daha detaylı bilgi verilecek.


Hazır Web Sitesi
Yorumlar
Bu konuya henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu sen yaz.
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş