Kampanya ve Duyurularımızdan Anlık Haberdar Olmak İçin WhatsApp Kanalımıza Katılın!!
Katılmak İçin Tıklayın

Google Botları Siteyi Nasıl Tarar?

Google Botları Siteyi Nasıl Tarar?

Google Botları

Web siteleri kurumsal veya bireysel olarak yönetilmektedir. Dünya’nın en önemli arama motoru olarak kabul edilen ve birçok başarılı işe imza Google bünyesinde barındırmış olduğu sitelerin hepsini periyodik olarak taramaktadır. Bunu yapmasının en önemli sebebi arama motorunu kullanan kişileri doğru sonuçlar elde etmesini sağlamaktır. Nitekim Google böyle çalıştığı içinde milyonlarca kişi arama motoru denildiğinde direk Google ismini lanse etmektedir.

Google botları web site kurucuları ve yöneticileri için kesinlikle önemli bir faktördür. Sitelerimizin tanınmasını, arama motorlarında yukarı çıkmasını ve bulunmasını sağlamaktadır. Dolayısıyla web sitesi ile ilgileniyorsanız Google botlarının nasıl çalıştığını bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgi ile birlikte doğru çalışmalar yapabilir ve sıralamanın nasıl şekillendiğini öğrenebilirsiniz.

Google Botları Siteyi Nasıl Tarar?

Google botu yapılan yazılımlar ile birlikte sitenize düzenli olarak gelir. Bu genel olarak elde edilen bilgilere göre haftalık veya on beş günlük olarak yapılmaktadır. Botların ziyaret etme sıklığının sitenizin kalitesine de bağlı olacağını unutmamalısınız. Kalın, italik ve daha birçok yazıyı gözlemleyerek bünyesine kaydeder. Bu aşama da site içerisinde yer alan resimleri, fotoğrafları, videoları da kaydedeceğini unutmamalısınız. Tamamen Google botu sitenizi bu şekilde taramaktadır. Dediğimiz gibi siteniz ne kadar kaliteli olursa botlar o kadar çok sizleri ziyaret edecektir.

Google Botları Siteyi Sıralamada Nasıl Üste Taşır?

Google arama motoru botu öncelikle sitenize bir ziyaretçi gibi gelir. Bununla birlikte botun işlem yapma süresi artık resmi olarak başlamıştır. Google yazılım mühendisleri tarafından hazırlanan sistem içerisine elde etmiş olduğu bilgilerin hepsini yerleştirmektedir.

  • Siteye gelen ziyaretçi sayısı,
  • İçeriklerin kurallara uygunluğu,
  • Güvenlik ve temel unsurların incelenmesi,
  • Anahtar kelimeler,

Yukarıda belirtmiş olduğumuz sadece en önemli araştırma ve raporlama sürecidir. Tabiki bunun dışında daha birçok şeyi de incelemektedir. Elde etmiş olduğu veriler ile birlikte gerekli incelemeleri tamamlar. Buna göre kendi içerisinde bir rapor hazırlar ve sıralama da kaçıncı sıraya geleceğinizi kendisi belirler. Buda sitenizin yükselmesine nede olacaktır. Bu aşamada unutmamanız gereken diğer bir nokta ise düşüş yaşayabileceğiniz. Nitekim sadece yükseltmek için sitenizi incelememektedir yada her inceleme yükseltecek değildir.


Hazır Web Sitesi
Yorumlar
Bu konuya henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu sen yaz.
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş