Türkiye 'nin En Büyük Hazır Web Sitesi Firması İle Sitenizi Bugün Oluşturun!
27.824 Mutlu Müşteri

Google Bağlantı Reddetme Aracı Nedir?

Google Bağlantı Reddetme Aracı Nedir?

Google Bağlantı Reddetme Aracı Nedir?

Google tarafından oluşturulan link reddetme aracı amaç olarak sitelerin güvenliğini sağlamaktır. Google Disavow sitenize gelen linklerin hangilerinin sizin isteğiniz hangilerinin ise yapay veya SEO çalışması olduğunu ve bunun güvenliğini sağlayan bir yazılım. Bu özelliği herkesin kullanamayacağını söylemem gerekir. Kontrolünüzde olmayan gereksiz linklerin etkisi altında kalıyorsanız bu aracı kullanabilirsiniz. En zor kısım ise hangi linklerden kurtulmanız gerektiğini bilmek. Bunun için SEO araçlarını veya Google Webmaster araçlarını kullanabilirsiniz.

 

Sitenize gelen backlinkler hangisi sizin oluşturduğunuz veya doğal yollarla oluşan 2 farklı özelliğe sahiptir. Peki bu backlinklerin hangilerinin sitenize zarar vereceğini nasıl anlayabiliriz. Bunların oluşumundaki özellikleri inceleyelim.

Site Yaşı

Bağlantının sahip olduğu sitenin yaşı önemlidir. Eğer çok eski değilse ya da belli bir otoriteye sahip değilse backlink aracına eklenmek için bekliyordur.

 

İllegal İçerik

SEO çalışmalarında olan ve illegal sitelerden sizinle alakası olmayan kelimelerle gelen backlinkler Google link reddetme aracına göndermek için hazırlamış olduğunuz not defterine ekleyin.

SPAM Site

SPAM amacıyla kurulan sitelerden gelen linkler veya geçmiş dönemde sitenin yapmış olduğunuz ya da yaptırmış olduğunuz zararlı çalışmalarda backlink analizlerinden geçmeyebilir.

Google Bağlantı Reddetme Aracı Nasıl Kullanılır?

Google Disavow link aracı Google n çıkarmış olduğu Penguin güncellemesi ardından en çok konuşulan ve faydalı özelliklerden biri olmayı başardı. Google bu güncellemeden sonra birçok kullanıcı özel blog ağları, link satın alımları gibi birçok yöntemle elde edilmiş gereksiz backlinklerden kurtulmak için bir sürü yol aramaya başladı.

Zararlı olduğunu tespit ettiğimiz backlinkler den kurtulmanın zamanı geldi. Şimdi size nasıl yapılacağı hakkında bilgi vereceğim. Öncelikle zararlı backlinklerin her birini bir satıra .txt uzantısı olan not defterine sırayla alt alta yapıştıralım. Eğer ki sadece backlinkleri değil zararlı bulduğunuz siteden tüm bağlantıları kesmek istiyorsanız not defterine o sitenin domainini bırakmanız yeterli olacaktır. Bu yapmış olduğumuz işlem o siteden gelen veya gelecek olan tüm backlinkleri engellemiş olacaktır.

Özet geçecek olursak Google, sitenizi değerlendirmeye alırken bağlantı reddetme aracılığıyla rapor ettiğiniz backlinkleri herhangi bir değerlendirmeye almamakta.


Hazır Web Sitesi
Yorumlar
Bu konuya henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu sen yaz.
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş