Kampanya ve Duyurularımızdan Anlık Haberdar Olmak İçin WhatsApp Kanalımıza Katılın!!
Katılmak İçin Tıklayın

Gizlilik ve Şarj Düşmanı Google Uygulamaları.

Gizlilik ve Şarj Düşmanı Google Uygulamaları.

Gizlilik ve Şarj Düşmanı Google Uygulamaları

Bildiğiniz gibi android google’a ait bir işletim sistemi. Bu işletim sistemi telefonunuzda yüklü ise sizde Google ın bilgi dağarcığında yerinizi almışsınız demektir. Google, android işletim sistemi aracılığı ile reklam amaçlı ya da bizim bilmediğimiz amaçlarla bilgilerimizi uygulamaları ve kullanım amaçlarımızı sosyal medya da geçirdiğimiz süreden ne kadar mesajlaştığımıza kadar her türlü bilgiyi saklıyor ve bunu istediği yerde kullanıyor. Bunun dışında android içerisinde kullandığımız Google uygulamaları da bu hizmete yardımcı oluyor ve şarj süremizi yemeleri de extra bir durum olarak çıkıyor karşımıza.

Google Play Store

Google play store’u kaldırmanız yararınıza olmayacaktır. Zaten telefonda root erişimi yoksa bunu yapmanızda mümkün değil. Root erişimini açarsanız telefonunuz garanti kapsamında çıkıyor sanırım ama yine de bunu araştırmak lazım. Ama tamamen kaldırmak yerine devre dışı bırakabilirsiniz. Bunu yapmak için ayarlar, uygulamalar kısmından Google play store’a girip devre dışı bırak seçeneğini seçebilirsiniz.

Google Now uygulaması

Google now uygulaması cep telefonlarında Google sitesinden arama işlemini gerçekleştirmeye yaramasının dışında da bilgilerinizi almak içinde Google tarafından kullanılabiliyor. Google now uygulamasını da maalesef telefondan kaldıramıyorsunuz bunun içinde root erişimi isteniyor ama devre dışı bırakma şansınız var. Yine bunun için ayarlar, uygulamalar kısmına girip Google now uygulamasına tıklayıp devre dışı bırak demeniz yeterli.

Google Maps

Google maps uygulaması da arka planda sürekli çalışan bir uygulama üstelik tek başına yetmiyor ve gprs de istiyor bu yüzden bu uygulamadan da kurtulmak gerekli. Fakat Google maps uygulamasını da kaldıramıyoruz bunun  yerine devre dışı bırak seçeneğini kullanacağız. Ayarlar, Uygulamalar, Google Maps e girin ve devre dışı bırak seçeneğini seçin

Bunların dışında Google takvim, Google fotoğraflar, Google hangouts ve Google chrome var bunlardan işinize yaramayanları devre dışı bırakabilirsiniz.


Hazır Web Sitesi
Yorumlar

ABDULLAH GÖK

en mantıklısı uygulamaları ayarlarından wifi bağlantısı ile çalışmaya ayarlamak. 6 gb internetim 1 ay rahat rahat yeterken. çünkü hep ofisteyim. artık 15 günde bitiyor.
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş