Kampanyalarımızdan anlık haberdar olmak için WhatsApp kanalımıza katılın!

ANDROİD YAZILIMLAR GOOGLE PLAY’E NASIL YÜKLENİR?

ANDROİD YAZILIMLAR GOOGLE PLAY’E NASIL YÜKLENİR?

ANDROİD YAZILIMLAR GOOGLE PLAY’E NASIL YÜKLENİR?

Akıllı cihazları kullanmaya başlamamız ile birlikte bu cihazların hayatımızdaki kullanım alanları bir hayli gelişti. İnsanların her türlü ihtiyacına cevap verebilmek adına gelişen teknoloji ile birlikte birçok uygulama geliştirildi ve akıllı telefonların bünyesine dâhil edildi. Bu uygulamalara ve yeniliklere gösterilen ilgi gerçekten de azımsanamayacak kadar fazla durumda. Android işletim sistemini kullananlar için, teknoloji devi Google, geliştirdiği Gooogle Play Store uygulaması ile akıllı cihaz kullanıcıları için yepyeni bir soluk getirdi.

Google Play Store, Google tarafından geliştirilen basit, renkli ve kullanışlı bir uygulama indirme ve kurulum platformudur. Dünya çapında Android işletim sistemi için geliştirilen oyun, uygulama ve antivirüs yazılımları gibi milyonlarca uygulamaya bu sistem üzerinden ulaşmak mümkün. Gmail hesabı olan herkes, Google Play’e giriş yaparak ücretli ya da ücretsiz birçok uygulamayı alabiliyor. Google Play Store’dan birbirinden eğlenceli oyun ve uygulamalara erişebileceğiniz gibi, akıllı telefonunuzu casus yazılımlardan koruyacak antivirüs programları da yükleyerek cihazınızın güvenliğini sağlayabilirsiniz.

GOOGLE PLAY STORE, ANDROİD CİHAZA NASIL YÜKLENİR?

Öncelikli adım olarak, “Google Play Store indir” bağlantısına tıklamak ve yönlendirilen siteden Google Play Store APK dosyasını cihaza yüklemek gerekiyor. Ancak APK’yi cihaza yüklemek için bilinmeyen kaynaklara izin verilmesi şart. Bu işlemi telefonunuzun ayarlar kısmından rahatlıkla halledebilirsiniz. Bu aşamadan sonra APK dosyanızı açın ve uygulamanın kurulumunu gerçekleştirin. Kurulum gerçekleştikten sonra uygulamanın cihazınıza yerleştiğini göreceksiniz. Ancak kurulum bununla bitmiyor. Google Play Store uygulamasını indirmenizin ardından uygulamaya Gmail hesabınız ile giriş yapmanız gerekiyor. Gmail hesabınızdan giriş yaptıktan sonra artık Google PLay Store uygulamasının bünyesinde barındırmış olduğu binlerce oyun, uygulama ve antivirüs programlarından istediğiniz kadar yararlanabilirsiniz.

Her türlü ihtiyacınıza cevap verir nitelikte uygulama ve programları bulmanız mümkün. Örneğin, takvim, egzersiz, yemek tarifleri, güzellik, sağlık, iş, ticaret, sanat, eğitim, güvenlik, ajanda gibi aklınıza gelebilecek daha binlerce hatta milyonlarca uygulamadan yararlanabilirisiniz. Gelişen teknoloji gösteriyor ki, ilerleyen zamanlarda bu uygulamada daha birçok yeni sürprizlerle karşılaşacağız.


Hazır Web Sitesi
Yorumlar
Bu konuya henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu sen yaz.
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş