Kampanya ve Duyurularımızdan Anlık Haberdar Olmak İçin WhatsApp Kanalımıza Katılın!!
Katılmak İçin Tıklayın

Akıllı Telefonlar Hayatımıza Neler Kattı.?

Akıllı Telefonlar Hayatımıza Neler Kattı.?

AKILLI TELEFONLAR HAYATIMIZA NELER KATTI

Teknolojinin gelişmesi ile hayatımızın tam merkezine kurulan akıllı telefonlar artık bizim elimiz, ayağımız, tabiri caizse bir uzvumuz gibi oldu. Eskiden sadece “Alo” demek için kullandığımız telefonlar öyle bir işleve geldi ki, hayatımızın her alanında olmazsa olmaz yardımcılarımızdan biri oldu.

Sadece iletişim değil, eğlence, alışveriş, sağlık, iş, mutfak gibi daha sayabileceğimiz pek çok alanda akıllı telefonlardan faydalanıyoruz. Tek tıkla tüm dünyayı ayağımıza getiren bu mucize cihazlar bizi oturduğumuz yerden dünya turuna çıkarabiliyor.

EN ÇOK HANGİ AMAÇLARLA KULLANIYORUZ

Akıllı telefonlar şüphesiz ki en çok fotoğraf ve video çekmek için kullanılıyor. Öyle ki her an her yerde cebimizde adeta bir profesyonel fotoğraf makinesi niteliğinde cihazlar taşıyoruz ve sürekli anı ölümsüzleştiriyoruz. Son zamanların trendi olan öz çekim tutkusu hayatımızın her anında mutlaka akıllı telefonlarımızdan faydalanarak insanlarla paylaşılıyor.

Akıllı telefonların bir diğer kullanım amacı da insanların bir birlerinin istedikleri zaman nerede, ne yaptığını öğrenmeleri. Cihazla yüklenen bazı uygulamalar sayesinde arkadaşlarınızın, sevgilinizin, ailenizin, çocuklarınızın nere olduğunu tek tıkla öğrenmeniz günümüzde hiç de zor değil.

Akıllı cihazlarda kullandığımız bir çok sosyal paylaşım ağı ile her an her yerde sevdiklerimizle anlık iletişimde bulunabiliyor, fotoğraf, video, konum atabiliyoruz.

Yani artık akıllı telefonlar sayesinde kaybolmak da yakınlarımızın izini kaybetmek de bir hayli zor görünüyor.

Günlük hayatta eğlence amacı ile kullanıldığı gibi, çalışanların da işlerini maksimum derece kolaylaştırdığı inkar edilemez. İşverenler sahip oldukları akıllı cihazları ile şirketlerinin her türlü mali hareketlerini, mal giriş ve çıkışlarını tek tıkla bulunduğu her yerden takip edebiliyor. Ayrıca şirketine kurdurduğu kameralarla akıllı cihazından iş yerini 7/24 takip edebiliyor.

Kısacası akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle, küçük bir cihazı hem iletişim, hem eğlence, hem iş, hem de yaşamın her alanın da kullanabiliyoruz. Merak ettiğimiz her şeyi bu cihazlardan öğrenebiliyor ve her an her yerde kesintisiz iletişimden faydalanabiliyoruz. Gün geçtikçe daha da yenilenen ve özellikleri daha da gelişen akıllı telefonlar, bundan böyle de insanlığın vazgeçilmez bir aracı olmaya devam edecek gibi görünüyor.


Hazır Web Sitesi
Yorumlar
Bu konuya henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu sen yaz.
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş