Türkiye 'nin En Büyük Hazır Web Sitesi Firması İle Sitenizi Bugün Oluşturun!
28.629 Mutlu Müşteri

ZAMAN SOSYAL MEDYA ZAMANI

ZAMAN SOSYAL MEDYA ZAMANI

ZAMAN SOSYAL MEDYA ZAMANI

Değişen dünyada bizi hızla sosyal medyaya iten bir durum oluştu. Artık haberler de, reklamlar da, ticaret de sosyal medya üzerinden yön bulmakta. Hal böyleyken kitlelere ulaşma isteği ister istemez doğmakta.

Örneğin ticaret yapıyorsanız; ne kadar çok takipçiniz varsa bu da o kadar reklam ve satış demektir. Dünyanın en popüler sosyal medya ağlarının başında şüphesiz ki Instagram geliyor. Takipçilerinizin fotoğraflarınızı beğenmesi demek, aynı zamanda onların da kişi listelerine ulaşmanız demek. İşte burada devreye yüksek takipçi sayısının önemi giriyor. Tabii ki sizin de Instagram kullanmaya vakıf olmanız.

Örneğin, Instagram hashtag konusunda en güçlü sosyal ağlardan biri. Ancak pek çok kullanıcı en fazla 30 hashtag kullanabildiği için, bu sınırı zorlayarak kalıcı takipçiler kazanabileceğini düşünüyor. Fakat bunu yapmak size kalıcı değil, geçici takipçi kazandırır. Bir paylaşım ile 10-15 dolaylarında takipçiniz artıyor. Bu sayının da belli bir oranı takipçi olarak kalıyor. Gerisi takip etmeyi bırakıyor. Devamlı kullanıcı takibi için hashtag kullanımına özen göstermek gerekiyor. Örnek olarak; güzel bir kadın resmi paylaştığınızda hashtagler ile “women. Love, gırl” gibi etiketler kullanmanız bu gibi paylaşımları takip eden kullanıcıları size çekecek niteliktedir.

PAYLAŞIMLARDA DÜZEN DE ÇOK ÖNEMLİ

Bir diğer kalıcı kullanıcı elde etmenin yolu ise, düzenli paylaşımlar yapmak. İnsanlar birilerini takip ettiklerinde, onların belli aralıklarda ilgilendikleri içerikleri paylaşılmasını beklerler. Yani takipçilerinizin sizi unutmamasını sağlamanız gerekiyor.

 Kendinize uygun zaman aralıkları tayin ederek, buna koşulsuz uyabilirsiniz.

Bir başka yöntem ise, fark edilebilir filtreler kullanmak. Mesela paylaştığınız bir fotoğrafı filtre ve etkileme ekleyerek daha canlı v dikkat çekici hale getirebilirsiniz. Örneğin basit bir fotoğraf sizin elinizde çok ilgi çekici ve profesyonel bir hale gelebilir. Efektler doğrudan göze hitap ettiği için birçok kullanıcı tarafından beğenilebilir. Yalnız bu filtreler, Instagram ile sınırlı kalmamalıdır. Farklı programlardan da filtreler uygulayarak fotoğraf ve videolarınızı ilgi çekici bir biçimde paylaşabilirisiniz. Sosyal medyanın büyülü dünyasına daldığınız zaman birbirinden farklı yenilikler ve farklıklar sizi içine çekecek ve sanal alemde tanınmanın ve kitlelere ulaşmanın güzelliğini fark edeceksiniz.


Hazır Web Sitesi
Yorumlar
Bu konuya henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu sen yaz.
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş