Türkiye 'nin En Büyük Hazır Web Sitesi Firması İle Sitenizi Bugün Oluşturun!
27.824 Mutlu Müşteri

Yohast SEO Nasıl Kurulur?

Yohast SEO Nasıl Kurulur?

Yohast SEO Nasıl Kurulur?

Web site denildiği zaman akla gelenlerden biri şüphesiz eklentilerdir. Sitelerin gelişmesi ve daha iyi bir noktaya gelmesi için mutlaka çeşitli eklentilerden yararlanmanız gerekmektedir. Aksi takdirde istediğiniz noktaya ulaşamayacağınız gibi birçok sorun ile de karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu aşamada en çok tercih edilen eklentiler WordPress eklentileri olarak ön plana çıkmaktadır. Neredeyse binlerce site WordPress eklentileri ile varlığını devam ettirmektedir.

Yohast SEO nasıl kurulur sorusu en çok merak edilenlerden ve araştırılanlardan biridir. WordPress eklentilerinin en önemli olarak kabul edildiği gibi SEO çalışması yapacak kişilerinde vazgeçilmezleri arasında kabul edilmektedir. Site içerisinde yapacağınız anahtar kelimesi çalışmaları ve daha birçok SEO çalışması için mutlaka çözüm üretmektedir. Nasıl kurulacağını merak ediyorsanız eğer aşağıda yer alan yolları takip etmelisiniz.

 • WordPress ‘ADMİN PANELİ’ bölümüne gidiniz,
 • Bu panelde yer alan ‘EKLENTİLER’ bölümüne tıklayınız,
 • Karşınıza çıkan alanda ‘YENİ EKLE’ seçeceğini seçiniz,
 • Ekleme bölümünde yer alan arama alanına ‘Yohast SEO’ yazınız,
 • Arama yaptıktan sonra karşınıza ‘Yohast SEO ikonu’ çıkacak bunu seçmelisiniz,
 • ‘Şimdi Kur’ butonuna tıklamanız gerekmektedir,

Yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi kolaylıkla kurulum işlemini yapabilirsiniz. Kısa bir süre içerisinde yükleme yani kurulum işlemi gerçekleştikten sonra da kullanıma başlayabilirsiniz.

Yohast SEO Eklentisini Aktif Hale Getirmek

Kurulum işlemini tamamlamış olsanız da eklentiyi çalıştırmak için hala yapmanız gereken birkaç hamle bulunmaktadır. Aktifleştirme işlemini tamamlamadığınız sürece eklenti hiçbir şekilde çalışmayacaktır. Bu nedenle de aşağıda yer alan yolu takip etmeniz gerekmektedir.

 • ‘ADMİN PANELİ’ yazan bölüme gidiniz,
 • ‘SEO’ yazan kısma tıklayınız,
 • ‘DASHBOARD’ seçeneğine tıklayınız,
 • ‘FEATURES’ sekmesini de seçtikten sonra alt kısımda yer alan ‘ADVANCED SETTİNG PAGES’ kısmında yer alan bölümü ‘ETKİN’ yapınız,
 • ‘ETKİN’ yaptıktan sonra değişiklikleri kaydederek panelden çıkış yapınız,

Yukarıda belirttiğimiz gibi Yohast SEO eklentisi başarılı bir şekilde çalışmaktadır. Dediğimiz yöntemlerin dışında yapacağınız farklı işlemler eklentinin çalışmasını etkileyeceği gibi doğru sonuç elde etmenize de mani olacaktır. Bu nedenle de belirtmiş olduğumuz yolun dışına kesinlikle çıkmamalısınız. Bu şekilde yaptığınız sürece SEO çalışmalarınızı başarılı bir şekilde yapabilirsiniz.  


Hazır Web Sitesi
Yorumlar
Bu konuya henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu sen yaz.
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş