Kampanyalarımızdan anlık haberdar olmak için WhatsApp kanalımıza katılın!

Wireless Çekim alanı için çözümleri.

Wireless Çekim alanı için çözümleri.

Wireless Çekim alanı için çözümleri

Kablosuz bağlantılarda siyal gücü ile ilgili birçok etmen sinyalin zayıf olmasına sebep olabiliyor. Modem ve pc arasında bulunan duvarlar, elektromanyetik dalgalar yayan aletler… gibi ama sinyal gücünü iyileştirmenin yolları mevcut. Hemen bakalım neymiş bu yöntemler


Modemin Yeri
Siyalin güçlenmesi için modeminizin yerini değiştirmek işe yarayan bir yöntem olsa da bu tek başına işe yaramayabilir de. Bazı durumlar var ki modem ve pc aynı oda da dahi olsa sinyaslin düşük olmasına sebep olabiliyorlar.
Sinyallerin engellenmesi; Modeminizi televizyonunuzun yanında kullanıyorsanız bilgisayarınız aynı oda da dahi olsa tv nin yaydığı elektromanyetik dalgalar yüzünden modem sinyali karışabilir.
Duvar etmeni: Sinyalleri etkileyen en büyük faktörlerden birisi de duvarlardır. Tabi ki duvarın içerisinde kullanılan demir den duvarın dolgu sıklığına kalınlığına kadar her şey sinyalin gücünü etkiliyor.
Katlar arası mesafe: üst katınızda da internet kullanacaksanız eğer modemin alt kattaki en yüksek noktada durması sinyal gücü için faydalı olacaktır.

Modemin Anteni
Wireless modemlerde en büyük etmen antenleridir. Modem tercih ederken antenin ne kadar iyi olduğuna mutlaka bakın ve araştırın ya da elinizdeki modemin antenini değiştirebiliyorsanız bu da bir çözüm olacaktır. Ben bir denemem de 200 metre den wireless sinyalini ortalamanın üzerinde almıştım ama kendim evde alüminyum folyo ve süzgeç ile bir anten yapmıştım yapabiliyorsanız bu da bir çözümdür.


Harici USB Anten
Usb girişe takarak çalıştırabileceğiniz antenler de mevcut bunlar kalitesine ve verimine göre değişiyorlar üstelik bu antenleri uzatma kablosuna takarak ve yukarda bahsettiğim  gibi alüminyum folyo ile bir anten yapıp tam ortasına konumlandırarak süper sinyaller yakalayabilirsiniz.


Kablosuz Mesafe Uzatıcı Araçlar
Kablosuz sinyallerini aktarmakta kullanılan cihazlar da işinizi fazlası ile görecektir. Fiyat konusunda da çok fazla pahalı değiller ve sağlıklı bir şekilde verim alabilirsiniz.

 


Hazır Web Sitesi
Yorumlar

ABDULLAH GÖK

odalardaki aynaların bile iletimi yavaşlattığı söyleniyor internet servis sağlayıcıları tarafından...
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş