Kampanya ve Duyurularımızdan Anlık Haberdar Olmak İçin WhatsApp Kanalımıza Katılın!!
Katılmak İçin Tıklayın

Windows 10'da Varsayılan Dil Nasıl Değiştirilir?

Windows 10'da Varsayılan Dil Nasıl Değiştirilir?

Bilgisayarlar kullandığınız işletim sistemlerinin kurulum esnasında belirleniş olan standart bir dili bulunmaktadır. Kullanıcıların istekleri doğrultusunda bilgisayarlardaki işletim sisteminin dilini de değiştirebilmek mümkündür.

             Son olarak üretimi yapılmış ve kullanıcıların hizmetine sunulmuş olan Windows 10 işletim sisteminde dil değişikliği yapmak oldukça kolay ve anlaşılırdır. Kullanmak istediğiniz hangi dil olursa olsun dil ayarlarından o dile dönüştürebilmek mümkündür.

             Windows 10 işletim sisteminin ana dilini değiştirebilmek için başlat menüsünden ayarlar kısmına giriş yapmalısınız. Dilerseniz klavyenizin pencere simgeli tuşunu kullanarak dilerseniz Mouse ile başlat sekmesini tıklayarak ayarlar kısmına giriş yapabilirsiniz. Ayarlar sekmesini tıkladıktan sonra karşınıza, sistem, cihazlar, ağ ve internet, kişiselleştirme, hesaplar, erişim kolaylığı ve zaman ve dil seçenekleri çıkmaktadır. Bu ekranda iken zaman ve dil seçeneğini tıklamalısınız. Zaman ve dil seçeneğini tıkladıktan sonra sol bölümdeki bölge ve dil seçeneğini tıklamanız gerekmektedir. Bölge ve dil seçeneğini tıkladıktan sonra karşınıza farklı dilleri seçebileceğiniz diller seçeneği gelmektedir.

            Tıkladıktan sonra karşınıza birçok dil seçeneği çıkacaktır. Windows 10 işletim sistemini hangi dile çevirmek istiyorsanız o dili seçenekler arasından bularak işaretlemelisiniz. Seçmiş olduğunu dil seçeneği bilgisayara yüklendikten sonra ayarlar kısmından varsayılan ayarlar sekmesini tıklamalısınız. Bütün bu işlemlerin ardından kullanmak istediğiniz dil seçeneğiniz Windows 10 işletim sistemine kaydedilecektir.


Hazır Web Sitesi
Yorumlar
Bu konuya henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu sen yaz.
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş