Türkiye 'nin En Büyük Hazır Web Sitesi Firması İle Sitenizi Bugün Oluşturun!
27.824 Mutlu Müşteri

Windows 10'da Bulanık Yazı Sorunu Nasıl Çözülür?

Windows 10'da Bulanık Yazı Sorunu Nasıl Çözülür?

        Windows 10'da Bulanık Yazı Sorunu Nasıl Çözülür?

    Bilgisayarlarınız da kullanmış olduğunuz son sürüm işletim sistemi olan Windows 10 işletim sisteminde yazılarınızın bulanık olmasına çözümler getirilmiştir. Her işletim sisteminde olduğu gibi Windows 10 işletim sisteminde de kısa yolları kullanarak bulanık görünme sorunu kolayca çözülebilmektedir.

                Windows 10 işletim sisteminde bulanık olan ekranı düzeltebilmek için masa üstünde sağ tıklayarak özellikler seçeneğine girmeniz gerekmektedir. Özellikler seçeneği ile ekrana ayarlarını yapabileceğiniz bir menü gelmektedir. Genel, kısayollar, uyumluluk, güvenlik, ayrıntılar ve önceki sürümler diye menüler gelmektedir. Bu menülerin içerisinden uyumluluk menüsüne girmelisiniz. Uyumluluk menüsünde bulunan ayarlar kısmındaki seçenekleri kontrol etmelisiniz. Karşınıza çıkmış olan üç seçenekten yüksek DPI ayarlarında ekran ölçeklendirmeyi devre dışı bırak seçeneğini işaretlemelisiniz. Bu işaretleme işleminden sonra uygula ve tamam butonunu tıklayarak yeni ayarlarınızı kaydedebilirsiniz. Böylelikle bulanık olarak görünen metinler yeni ayarlarınız ile daha net bir hale gelecektir.

                Windows 10 işletim sisteminde bu yöntemin haricinden ekran ölçeklendirme yöntemi ile de bulanık görme sorununu çözebilirsiniz. Bu özellikten yararlanabilmek için yine masaüstünde iken sağ tıklayarak görüntü ayarları kısmına girmelisiniz. Görüntü ayarları kısmında bulunan ekranınızı özelleştirin menüsünde bulunan metinlerin ve uygulamaların boyutlarını değiştirebilirsiniz. Yapacağınız ayalarınızı kısa bir ön izleme ile görebilirsiniz. Kendinize uygun olan boyutları tercih ettikten sonra uygula ve tamamı tıklayarak yeni ayarlarınızı kaydedebilirsiniz. Ölçeklendirme işlemleri esnasında ekran parlaklığını da ayarlayabilirsiniz.


Hazır Web Sitesi
Yorumlar
Bu konuya henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu sen yaz.
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş