Türkiye 'nin En Büyük Hazır Web Sitesi Firması İle Sitenizi Bugün Oluşturun!
27.824 Mutlu Müşteri

WHATSAPP A GELEN GÜNCELLEME İLE MESAJLAR SİRİ TARAFINDAN SESLİ OKUNACAK

WHATSAPP A GELEN GÜNCELLEME İLE MESAJLAR SİRİ TARAFINDAN SESLİ OKUNACAK

WHATSAPPA GELEN SON GÜNCELLEME İLE BİRLİKTE ARTIK MESAJLAR SİRİ TARAFINDAN SESLİ OKUNACAK

Dünyanın en çok tercih edilen mesajlaşma uygulamalarının başında gelen Whatsapp, bünyesinde yaptığı değişiklikler ve güncellemelerle kullanıcılarını şaşırtmaya devam ediyor. Bünyesinde barındırdığı emojilere, yeni güncellemeler getirerek daha farklı yüz ve objeler ekleyerek, konuşma yetisi olmayan insanların duygularını anlatmasına ya da mesajlaşmanın daha eğlenceli hale gelmesini sağlıyor. 

Whatsapp tarafından bildiğimiz gibi daha önce geliştirilen güncelleme ile birlikte Snapchat benzeri uygulama kullanıcıların büyük tepkisine yol açmış, eski durum özelliğini tekrar aktif hale almak durumunda kalmıştı. Dev şirket, son yaptığı yenilik ile beraber İOS kullanıcıları için yeni bir güncelleme oluşturdu.

Bilindiği gibi Apple, İOS 10 sürümü ile kendi geliştirmiş oldukları sesli asistan Siri’nin API’ larını uygulama geliştiricileri ile paylaşmıştı. Whatsapp, bu uygulamayı kendi alanında geliştirerek Whatsapp üzerinden gelen mesajları Siri’ye okutabilme hizmetini kullanıcılarının beğenisine sundu.

MESAJLARI OKUMA DEĞİL DİNLEME DEVRİ BAŞLIYOR

Apple kullanıcıları artık cihazlarının sevilen özelliği Siri’yi Whatsapp mesajlarını okumakta da sekreter olarak kullanabilecekler. Bu sayede mesajları okumakla vakit kaybetmeyecek olan kullanıcılar, özellikle uzun mesajları dinleyerek öğrenebilecekler. Siri bu sayede büyük bir kolaylık sağlamış olacak.

Yepyeni bu özellik sayesinde İOS kullanıcıları Whatsapp üzerinden son gelen mesajlarını sesli asistan Siri’ye okutabilecekler. Güncellemeler kısmında yer alan birden fazla durumu bir defada seçerek yönlendirme veya silme işlemi yapabilirsiniz. Whatsapp’ın bu yeni güncellemesine AppStore üzerinden ulaşmak mümkün.

Uygulamanın toplam boyutu ise, 135 MB büyüklüğündedir. Uygulamadan tüm özellikleri ile beraber güncel şekilde yararlanmak istiyorsanız İOS 10.3 ve üzerindeki sürümlerden birisini kullanıyor olmanız gerekmektedir.

Whatsapp’a gelen bu yeni özellikle birlikte telefona ulaşımın zor plduğu durumlarda zorlık çekmeden mesajların sesli olarak okunabilmesi amaçlanıyor. Mesajların Siri tarafından okunabilmesi için, “Hey Siri! Son Whatsapp mesajımı oku.” Diye komut vermek yeterli olacak. Aynı zamanda mesajlar ekrana hiç dokunmadan sesli olarak da yanıtlanabilecek. Böylelikle Whatsapp uygulaması hayatımıza yepyeni bir kolaylık getirmiş oluyor. Android tarafında ise, sesli mesaj okuma özelliğini Bixby ile Samsung cihazların alabileceği de söylentiler arasında.


Hazır Web Sitesi
Yorumlar
Bu konuya henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu sen yaz.
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş