Türkiye 'nin En Büyük Hazır Web Sitesi Firması İle Sitenizi Bugün Oluşturun!
28.629 Mutlu Müşteri

Web Tasarımında Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar .

Web Tasarımında Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar .

Web Tasarımı ve Önemi

Dünya’da yaklaşık 1 milyar civarında web site bulunmaktadır. Arama motoruna yazdığınız bir kelime ile birlikte karşınıza hemen onlarca site gelmektedir. Fakat genel olarak baktığımız zaman insanlar kendilerine uygun buldukları ve vakit geçirmekten hoşnut olduğu sitelerde vakit geçirmektedir. Buda diğer sitelerin yani rakiplerinin düşüş yaşamasını sağlamaktadır. Bu aşamada birçok faktör önemli neden olarak kabul edilse de şüphesiz web tasarımı en önemli nedenlerden biridir.

Tasarım konusu ile ilgili ufak bir örnek vermemiz gerekirse çok güzel bir yemek hazırladığınızı varsayalım. Dünya’nın en güzel lezzetini oluşturdunuz. İnsanlar tattıkları zaman büyülenecekler. Lâkin sıradan bir şekilde karman çorman bir biçimde tabağa yerleştirdiniz. Görenler lezzetine bakmadan direk olumsuz düşüncelere kapılacaktır. İşte web sitelerinde de bu durum söz konusudur. İstediğiniz zaman bilgi sunun istediğiniz kadar keyifli görseller ile donatın. Sitenizin tasarımı kötü ise hiçbir şekilde ilerleme kaydedemeyeceksiniz. Çünkü insanlarda keyifli vakit geçirebilecek alanlar aramaktadır.

Web Tasarımının Önemi

Web tasarımının önemi sıklıkla araştırılan konulardan biridir. Fakat kimse tasarım konusunda ilerleme kaydetmemektedir. Bilişim alanında tasarıma önem veren siteler ise kısa bir süre içerisinde yükselişe geçerek kalıcı bir ziyaretçi kitlesine sahip olmaktadır. Bakalım tasarım web siteler için ne kadar önemli.

  • Markalaşma ve kurumsallaşma için önemli bir araçtır,
  • Arama motorlarında yükselişe geçmenizi sağlayacak,
  • Rekabet ortamında rakiplerinize göre daha çok ön plana çıkartacak,
  • Sitenizi tercih edenlere güven aşılayacak,
  • Profesyonellik göstergesi olarak algılanacak,
  • E-ticaret sitelerinde rakamsal olarak büyümelere neden olacak,

Yukarıda belirttiklerimiz en önemli nedenleridir. Tabiki bunun dışında da farklı nedenler ve sonuçlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Genel olarak baktığımız zaman olumsuz bir durum ile asla mücadele etmek zorunda kalmayacaksınız.

Web Tasarımında Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Web tasarım nasıl yapılır diyorsanız eğer mantıklı şekilde yapılması gerektiğini unutmamalısınız. Bunun için öncelikle rakiplerinizi analiz ediniz. Daha sonrasında ise insanların burada neden vakit geçirmekten hoşlandığını inceleyin. Buna göre bir tasarım yaparak kolaylıkla ziyaretçi sağlayabilirsiniz. Tasarım belirttiğimiz gibi siteler için kesinlikle önemli bir unsurdur. Göz ardı etmemiz yükselmenize de engel olacaktır.


Hazır Web Sitesi
Yorumlar
Bu konuya henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu sen yaz.
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş