Türkiye 'nin En Büyük Hazır Web Sitesi Firması İle Sitenizi Bugün Oluşturun!
28.305 Mutlu Müşteri

Twitter Trend Topic Nasıl Yapılır?

Twitter Trend Topic Nasıl Yapılır?

Twitter Trend Topic Nasıl Yapılır?

Twitter trend topic nasıl yapılır konusu son dönemlerde çok konuşulmaktadır. Bilinmelidir ki, bir işlem yapılırken, örnek olarak normal hayatta, gündem olayların gerçekliğine göre oluşmaktadır. Ancak, Twitter'da trend topic dediğimiz gündem oluşturma sistemi için, özellikli olarak çalışmak gerekmektedir.

Herşeyden önce, doğru şekilde TT olmak için olmayan bir hashtag seçmek gerekmektedir. Bu sayede hızlı bir şekilde dikkat çekebilirsiniz. Bunun haricinde, seçmiş olduğunuz konunun başına # işareti koymanız gerekmektedir. Bunun haricinde, hashtagi yazarken, Türkçe karakterleri kullanmamak gerekir. Çünkü bir çok kişi yabancı serverlarda da sizleri görmektedir. Bu anlamda da hashtag'iniz önemli olmaktadır. Bunun haricinde copy paste yapılmaması gerekmektedir.

Trend Topic İçin Püf Noktaları

Twitter trend topic püf noktaları ile ilgili olarak kopya olmadan twitlenme olayını söyledikten sonra, önemli olan başka bir konu ise, tage farklı bir tag eklememek oacaktır. Etiket eklememek avantaj sağlayacaktır. Başta düşünüldüğü zaman birilerini etiketlemek en azından daha fazla kişi tarafından görülecek gibi düşünülse de, aslında bilakis, hashtaginize zarar vermektedir.

Önemli olan konulardan biri de değişik hesapların aynı anda konu hakkında konuşulması durumu olmaktadır. Sadece bir kişinin bir çok mesaj atmasından öte daha fazla kişinin birer tane bile olsa konu hakkında konuşması gerçekten de çok önemli bir durum oluşturmaktadır. Ancak bu arada tag kullanımının da önemi bulunmaktadır. Yani hashtag ile atılmamış ama konu ile ilgili olan paylaşımlar tam anlamıyla sizler için doğru sonuçlar sunmamaktadır.

Trend Topic Olabilirsiniz

Twitter'da trend topic olmak için yukarıda yazmış olduğumuz ayrıntılar çok önemlidir. Bunların haricinde önemli olan bir başka nokta ise, TT listesine girmeden özellikle de link paylaşmamak çok önemli bir husus olarak bilinmektedir. Bildiğiniz gibi, TT listesi olarak bilinen gündem listesi, 5 dakikada bir güncellenmektedir. Bu yüzden de her bir hashtag, 5 dakikada bir derece derece yükseltilmekte ve ya düşmektedir. Yani herhangi bir bot kullanmadan hashtag ile TT olabilmek için 1 buçuk ya da 2 saat civarı çalışmak en uygun sonuçları verecek süreçtir. Bu yüzden de dikkatli şekilde hareket etmek gerekmektedir.


Hazır Web Sitesi
Yorumlar

A Altınok

Bir şey öğrenmek istiyorum, eğer iki kişinin hashtagini TT RT yapılıyorsa aynı Twitter?da nasıl oluyor biri listeye (gündem) giriyor ama diğeri girmiyor hiç anlamış değilim
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş