Kampanyalarımızdan anlık haberdar olmak için WhatsApp kanalımıza katılın!

Twitter'da Nasıl Trend Topic Olabilirim?

Twitter'da Nasıl Trend Topic Olabilirim?

Twitter'da Nasıl Trend Topic Olabilirim?

Twitter nasıl bir uygulamadır, nasıl trend topic olunabilir bu konularda bu yazımızda sizlere bilgi vermeye gayret edeceğiz. Şöyle ki, son yıllarda çok ön plana çıkan sosyal medya araçlarından biri de kuşku yok ki, Twitter'dır. Burada asıl önemli olan konu Twitter'da herhangi bir paylaşım yapmak değil, burada ilgiyi çekmek olacaktır.

Normal şartlarda bildiğiniz üzere farklı konularla ilgili olarak bir olay gerçekleştiğinde otomatik olarak, gündem oluşur. Ancak, Twitter çok daha farklı konuların gündem olabildiği konular bulunmaktadır.

Gündem Oluşturma Durumu Nedir?

Öncelikle şunu bilmeniz gerekir ki, bu bir sektör olarak ön plana çıkmaktadır. Bu konu ile ilgili olarak sosyal medyayı gerek kişisel olarak gerekse şirketler için kullanmak isteyenler bulunabilmektedir. Genel anlamda, konser organizasyonları, özel tatil işlemleri, tiyatro ve sinema organizasyonları ve ya zaman zaman da haberciler bu konularla ilgilenmektedirler. Konu ile ilgili olarak sosyal medya uzmanları ile iletişime geçildikten sonra, hashtag verilerek yapılan işlemler sonrasında 7 dakika ile 30 dakikayı bulan süreler içerisinde istediğiniz hashtag trend topic olabiliyor.

 

Buradaki asıl durum takipçi olmaktadır. Yani sizler de herhangi bir konuyu gündeme getirerek bir anda Türkiye'de konuşulan bir konu haline getirebilirsiniz. Ancak, buradaki asıl konu öncelikle doğru şekilde takipçi kazanabilmeniz olacaktır. Siz de bu işlemleri yapmak için öncelikle ciddi takipçi sayılarına erişmeniz gerekmektedir.

Trend Topic Olmanın Organik Olmayan Yönü

Aslında yukarıda bahsettiğimiz konu tamamen bu işin organik kısmı olmaktadır. Ayrıca, bir de bu işin organik olmayan kısmı bulunmaktadır. Örnek olarak, herhangi bir konuda bir anda öne çıkmak için yani Twitter'da nasıl trend topic olabilirim dediğiniz zaman, sadece sizlere bir kaç uygulama konusunda yönlendirme yapabiliriz. Bu yönlendirmelerden sonra tamamen siz de farklı yönlendirmelerle çok kısa sürede RT alabilir ve bundan sonra da açmış olduğunuz hashtaglerle bir anda sizler de trend topic olabilirsiniz.

Twitter son dönemin en ön planda olan sosyal medya araçlarından biri olarak dikkat çekmesinin yanı sıra, aynı zamanda da gündemi oluşturması açısından önemli olduğu için dikkatli işlem yapılması gerekmektedir.


Hazır Web Sitesi
Yorumlar
Bu konuya henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu sen yaz.
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş