Kampanya ve Duyurularımızdan Anlık Haberdar Olmak İçin WhatsApp Kanalımıza Katılın!!
Katılmak İçin Tıklayın

Steam Link uygulaması nasıl kullanılır?

Steam Link uygulaması nasıl kullanılır?

Steam Link uygulaması nasıl kullanılır?

Steam link hizmeti Android için çıktı. Bu yazımızda Steam Link uygulaması nasıl kullanılır? sorusunu açıklayacağız.

Yakın zaman içerisinde iOS için de çıkacak olan beta uygulama sistemi Steam oyunlarını telefon ve TV’ler üzerinden oynayabilmemize olanak sağlamaktadır. Steam Link cihazına olan bağımlılık durumunu tamamen yok edecek bu uygulama ev ağınızı tamamen bir oyun platformuna dönüştürmektedir.

Oyunlarınızı Android TV’ler ya da Android işletim sistemi yüklü olarak yer alan telefon ve tabletlerden oynayabilmenize olanak sağlamaya devam eden bu uygulamayı sizler için mercek altına alıyoruz.

Steam Link Uygulamasını Kullanma

İlk olarak Google Play Store aracılığı ile uygulamayı indirmeniz gerekmektedir. İndirme işleminden hemen sonra kullanılacak cihaz veya bilgisayarınızın aynı ağlarından birbirlerine bağlı olduğundan emin olmanız gerekmektedir. İlk olarak uygulamanız gerekenler arasında şey uyumlu bir gamepad’i cihazınız ile eşleştirmektir. Bunun nedeni uygulama ilk olarak kullanıcılarına bu konuyu sormasıdır. Oyunları isterseniz dokunmatik özelliği yer alan ekranlar üzerinde de kolaylıkla oynayabilirsiniz.

Kontrolcü seçim uygulamalarını cihaz üzerinde tamamladıktan hemen sonra ilerlediğinizde Steam’i açık yer alan bilgisayarı işaretlemeniz sizlerden istenmektedir. Bu bölüm üzerinden oyunlarınızı oynayabildiğiniz bilgisayarı seçmeniz gerekmektedir. Daha sonra cihazınıza güvenlik için bir kod gönderilecektir. Bu kodları yayın işlemini gerçekleştireceğiniz telefon ya da tablet cihazlarınıza girebilirsiniz. Dört haneli olarak telefonlarınıza gönderilmiş olan güvenlik kodunu bilgisayarda açılan ekrana giriş yapın. Bu işlem sonunda Steam Link uygulaması cihaz üzerinde bir hız testi gerçekleştirilecektir. Sağlıklı bir bağlantının yer alabilmesi için 15 Mb-s alt sınırının olması gerekmektedir. Modem cihazınız ne kadar kaliteli durumda bulunuyorsa o kadar hızlı bir işlem gerçekleştirebilirsiniz. Sağlıklı bir bağlantının yapılması için, uygulama kullanıcılarına onay vererek, Steam ekranı yayını cihazlara gelecektir.


Hazır Web Sitesi
Yorumlar
Bu konuya henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu sen yaz.
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş