Türkiye 'nin En Büyük Hazır Web Sitesi Firması İle Sitenizi Bugün Oluşturun!
28.629 Mutlu Müşteri

Sosyal Medya Pazarlamanızı Geliştirmeniz İçin 5 İpucu.

Sosyal Medya Pazarlamanızı Geliştirmeniz İçin 5 İpucu.

Sosyal Medya Pazarlamanızı Geliştirmeniz İçin 5 İpucu

Sosyal medya pazarlama yapmak için dikkat etmemiz gereken 5 önemli husus var bunları yerine getirmek kolay değil çünkü sosyal medya kullanıcıları her linke tıklamayı tercih etmez. Doğru zamanda doğru paylaşımlar kitleye yönelik ihtiyaç belirlemeniz sizin için yardımcı olacaktır. Bizim sunacağımız 5 önemli detay size bu konuda çok yardımcı olacak.

Reklam ve İhtiyaç

Sosyal medya kullanıcıları reklamlara önem verirler ama her reklama tıklamazlar. Bunun için kullanıcılarının hangi ürüne ihtiyacı var bunu öğrenip ona göre paylaşımlar yapılmalıdır. Reklam yapılırken seçilecek olan kelimeler anlaşır, kısa ve net bir şekilde olmalıdır ki kullanıcılarını ilgisini çekip teşvik etmelidir.

Hedef Kitle

Sosyal paylaşım platformların da bir kitle belirlemek gerekir. Her ürünü herkese satamazsınız bunun için doğru ürünleri bulup doğru kişilere ulaşmasını sağlamanız gerekmektedir. Bunlar için kullanıcıların psikolojik özellikleri, nüfus özellikleri, önceki satın alımlar ve bunun gibi özellik ve detayları çok iyi araştırılıp ona göre kitle paylaşımları yapılmalıdır.

Onlar Gibi Düşünün

Reklam verip ilgi çekemeye çalışmaktansa sosyal medya kullanıcılarının neler ilgisini çeker onları düşünün. Çünkü gereksiz ve karmaşık verilen reklamlar kullanıcıların ilgisini çekmez. Kullanıcılarının en çok nelere ihtiyaç duyuyorlar bunların araştırmasını iyi yapmak gerekir. Bu şekilde doğru kullanıcılara ulaşıp sizin onlara değil onların size ihtiyacı varmış gibi gözükür.

Zaman Faktörü

Sosyal medya kullanıcıları günlük hayatın yorucu ve stresli zamanlarında paylaştığınız linklere pek önem vermez. Bunun için doğru zamanı seçip linkleri o şekilde paylaşmanız gerekmektedir. Genellikle tatil zamanları iş stresinden uzak olduğu zamanları sorumluluklarının az olduğu zamanları seçerseniz sizin için pazarlamanız daha kolay ve ulaşacağınız kullanıcı sayısı daha fazla olur.

 

Doğru Paylaşımlar

Siteniz ve yapacağınız paylaşımlar için doğru bir politika belirlemeniz gerekmektedir. Gereksiz ve sitenizi övecek paylaşımlardan kaçının. Bu şekilde siz bir şey yapmasanız dahi sosyal medya kullanıcıları arasında reklamınızı onlar yapacaktır.

Bildiğiniz gibi şuan da girdiğimiz sitelerin çoğunda illegal bahis sitelerinin reklamları olmaktadır. Bunlar rahatsız edici olduğu halde doğru kelimeler ve paylaşımlarla kendilerine bir o kadar fazla kullanıcı elde etmişlerdir.


Hazır Web Sitesi
Yorumlar
Bu konuya henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu sen yaz.
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş