Kampanya ve Duyurularımızdan Anlık Haberdar Olmak İçin WhatsApp Kanalımıza Katılın!!
Katılmak İçin Tıklayın

Siteme Manuel İşlem Uygulandı Ne Yapmalıyım?

Siteme Manuel İşlem Uygulandı Ne Yapmalıyım?

Siteme Manuel İşlem Uygulandı Ne Yapmalıyım?

Bireysel veya kurumsal olarak yönetmiş olduğumuz sitelerin bizlere kazandırmış olduğu bazı sorumluluklar bulunmaktadır. Sitelerimizi geliştirmeye ve büyütmeye çalışırken yapacağımız yanlış hamleler bizlerin daha farklı sorunlar ile karşı karşıya kalmasına neden olacaktır. Bu alan içerisinde her şeyden önce mantıklı adımlar atmamız gerekmektedir.

Google sitelerimize yanlış yapılan SEO çalışmalarından veya farklı sebeplerden ötürü manuel olarak kısıtlamalar getirmektedir. Haberiniz bile olmadan sitenize cezalar veriliyor ve sizlerin bazı kısıtlamalar ile karşı karşıya kalması sağlanıyor. Peki, siteme manuel işlem uygulandı ne yapmalıyım diyorsanız öncelikle neden uygulandığını araştıralım ve daha sonrasında bunu düzeltmek için neler yapabileceğimiz inceleyelim.

Siteme Manuel İşlem Neden Uygulanır?

Google manuel işlem uygulamadan önce sitelerinizi enine boyuna inceler. Okul gibi düşünebilirsiniz. Eğitiminiz için gittiğiniz okullarda uymanız gereken birçok kural bulunmaktadır. Bunlara uyduğunuz sürece herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalmayacaksınız. Gelişmeye devam edecek ve sıralamada yükseleceksiniz. Fakat bir kuralları çiğnerseniz Google hemen devreye giriyor ve sizlerin sitelerine belli kısıtlamalar uyguluyor.

 • Özgün olmayan ve kopya içerik,
 • Anlamsız ve başka sitelerin içeriklerini bütünlenmesine yayınlanması,
 • Uyuşturucu, alkol, tütün gibi ürünlerin paylaşılması,
 • Cinsel içerikleri paylaşımların yapılması,

Yukarıda belirtmiş olduğumuz nedenler Google tarafından en çok manuel işlemlerin uygulandığı nedenler olarak kabul edilmektedir. Bunların dışına olanlara da uyguluyor. Fakat yukarıda yer alanlara genel olarak hiçbir şekilde taviz vermiyor.

Manuel İşlemin Etkilerinden Kurtulmak

Siteme manuel işlem uygulandı ne yapmalıyım dedikten sonra aşağıda yer alan bilgileri kullanmak daima işinize yarayacaktır.

 • Rakiplerinizi derinlemesine inceleyiniz,
 • Rakiplerinizi inceledikten sonra sizlerde yer alan eksikleri tamamlayınız,
 • Sosyal medyayı daha etkin kullanmaya özen gösteriniz,
 • Analiz programları ile sitelerinizi analiz ediniz,
 • İçeriklerinizi kopya içeriklerden uzak tutunuz ve özgün içerik paylaşmaktan vazgeçmeyiniz,
 • Resimleriniz ve görsel içeriklerinizde özgün olmalı,
 • Negatif SEO çalışmaları için kalkan oluşturmalısınız,

Belirtmiş olduğumuz yöntemler sizlerin manuel işlemin etkilerinden kurtaracaktır. Tabiki sitenizi eski haline döndürmek bazen 1 hafta bile sürmemektedir. Lâkin bazı durumlarda bu süre 6 aya kadar çıkmamaktadır. Bu nedenle sabırlı olup en doğru şekilde sitenizi düzeltmelisiniz.


Hazır Web Sitesi
Yorumlar
Bu konuya henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu sen yaz.
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş