Türkiye 'nin En Büyük Hazır Web Sitesi Firması İle Sitenizi Bugün Oluşturun!
28.305 Mutlu Müşteri

Site İçi SEO Nasıl Yapılmalıdır?

Site İçi SEO Nasıl Yapılmalıdır?

Site İçi SEO Nasıl Yapılmalıdır?

Site içi SEO yapımı diğer bir deyişle site içi optimizasyon yapımı uygun ve etkin şekilde, aşırıya kaçılmadan yapıldığında sitenizi arama motorlarının sonuç sıralamasında oldukça başarılı yerlere getirebilen, web sitenizi üst sıralara yerleştirebilen çalışmalar olmakla oldukça dikkat çekmektedir.

URL Kelime Yapısına Önem Vermek

Arama motorlarının kalite standartları doğrultusunda en önem verdiği noktalardan biri, URL bağlantısının ilk beş kelimesi olmaktadır. Siteniz dahilinde odaklandığınız anahtar kelimenin, URL bağlantınızın ilk beş kelimesi içerisinde olmasına önem verdiğiniz ve bağlantı adresini mümkün mertebe kısa tuttuğunuz takdirde, SEO çalışması konusunda oldukça etkili bir adım atabilirsiniz.

Sektör Analizi Doğrultusunda Site İçi SEO Yapımı

Atıldığınız sektör ve uygulamaları ne olursa olsun yapılması gereken en önemli başlangıç noktalarından biri doğru sektör analizi yapmaktan geçmektedir. Ancak bu şekilde sektörün gereklilikleri, getirdikleri ve eksikleri konusunda bilgi sahibi olma fırsatını yakalamak mümkün olmaktadır.

Bu noktada, web sitesinin başarısı ve etkinliği konusunda en önemli durumlardan biri sektör analizi yapmaktan geçmektedir. Bu noktada, iyi bir analiz sonucu elde edeceğiniz veriler doğrultusundaki anahtar kelimenizi, başlık tag içerisinde geçirerek site içi SEO yapımı ile web sitenizin yapılan arama sonucu üst sıralarda görünmesini sağlayabilirsiniz.

Site İçi Link Uygulaması

Site içi SEO uygulamalarındaki en önemli ve başarı sağlayan; ancak bir o kadar da dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi hiç şüphesiz site içi link vermek olmaktadır. Bu noktada, konu içeriğiyle alakalı verdiğiniz linkler aşırıya kaçmamalıdır. İçeriğiniz dahilinde, eski içeriklerle alakalı vereceğiniz linkler 5’i geçmemelidir. Zira aşırı link verimi, arama motor botları aracılığıyla spam olarak algılanabilmekte ve ceza yaptırımları uygulanabilmektedir.

Site Hızı

Google özellikle son zamanlarda sitelerin hızları konusuna oldukça önem vermeye ve dikkat etmeye başlamış durumda. Zira mobil cihazlardan internet erişiminin artması ve oldukça yaygın olması sonucu, hız konusu da oldukça önem kazanmaya başladı. Site hızlandırma adına yapabileceğiniz resim dosya boyutunu düşürme, css ve js dosyalarının ekranın alt bölümüne taşınması gibi ufak detaylarla site içi SEO yapımı hususunda, hızı arttırma imkanı bulabilirsiniz.


Hazır Web Sitesi
Yorumlar
Bu konuya henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu sen yaz.
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş