Türkiye 'nin En Büyük Hazır Web Sitesi Firması İle Sitenizi Bugün Oluşturun!
27.824 Mutlu Müşteri

Sıkça Yapılan SEO Hataları Nelerdir?

Sıkça Yapılan SEO Hataları Nelerdir?

Sıkça Yapılan SEO Hataları Nelerdir?

SEO çalışmaları kapsamında yapılan hatalar, sayfanızın arama motorlarında oldukça gerideki sayfalarına düşmesine ve sık yapılan SEO hatalarının bilincinde olarak kaçınmanın oldukça önemli olduğunu göstermektedir. Telafisi oldukça zorlayıcı ve uğraştırıcı olan süreçten kaçınmak için sıkça yapılan hatalardan uzak durmanızda fayda var.

Yanlış Anahtar Kelime Seçimi ve Yoğunluğu

Seçilen anahtar kelimenin sitenin her noktasına mümkün olduğu kadar fazla yerleştirilmesinin, siteyi arama motorlarında üst sıralara çıkaracağı inanışı oldukça yanlıştır ve tam tersine en sık yapılan hatalardan biri olmaktadır. Elbette anahtar kelime sayısının çok fazla düşürülmesi de sitenizin arama motorlarında öncelikli olarak gösterilmesini engellemektedir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli aşama  anahtar kelimenin içerikle doğrudan ilişkili, homojen bir yoğunlukta dağılmasına dikkat etmek olacaktır.

Yeni Açılan Siteye Sürekli Link Atmak

Yeni açtığınız sitenize, linkin işlevselliği ve niteliğini dikkate almadan yalnızca sayısını düşünerek oldukça fazla atmaya başlarsanız, bu durum arama motoru tarafından fark edilecektir. Üstelik bu link ekleme sürecini, anahtar kelimeleriniz üzerinden attığını Footer link ile devam ettirdiğinizde, arama motoru üzerinden ceza almanız dahi mümkün olmaktadır.

Başlıklarda Resim Kullanmak

Sitenin estetik algısına fazlaca önem verenlerin tercih ettiği yöntemlerden biri olan yazının başlık bölümüne resim eklemek yapılan en sık yapılan SEO hataları içerisindedir. Zira arama motoru tarafından görünmeyen başlık sayfanızın gerilere itilmesine sebep olmaktadır.

Yalnızca Anasayfa ile İlgilenmek

Yalnızca ana sayfaya odaklanıp alt sayfalara yeteri kadar önem göstermemek de oldukça yaygın bir hata olmaktadır. Çünkü alt sayfalarınızın güçlenmesi engellenecek ve bu nedenle de arama motorunda üst sıralarda olmanız oldukça zorlaşacaktır. Aynı zamanda, alt sayfalardaki gereksiz uzun ve niteliksiz içerikler de sayfanızın ziyaretçilerini uzaklaştıracaktır.

Yetersiz Güncelleme

Sitenize gereken önemi göstermeyip, düzenli güncellemelerle içerik eklentileri yapmamanız halinde arama motorlarında gerilere düşmeniz kaçınılmaz olmaktadır. Sitenizi güncel tutmanız halinde bu arama motoru tarafından fark edilip, üst sıralara yerleştirilecektir.

Sık yapılan SEO hataları faktörlerinden mümkün mertebe kaçınmaya dikkat ederek, sitenizin arama motorlarında üst sıralara çıkmasını sağlayabilirsiniz.


Hazır Web Sitesi
Yorumlar
Bu konuya henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu sen yaz.
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş