Türkiye 'nin En Büyük Hazır Web Sitesi Firması İle Sitenizi Bugün Oluşturun!
28.305 Mutlu Müşteri

SEVDİKLERİNİZİN NEREDE OLDUĞUNDAN HER AN HABERDAR OLUN

SEVDİKLERİNİZİN NEREDE OLDUĞUNDAN HER AN HABERDAR OLUN

SEVDİKLERİNİZİN NEREDE OLDUĞUNDAN HER AN HABERDAR OLUN

Teknoloji geliştikçe internet, sosyal medya, akıllı telefonlar derken artık insanlar birbirinin her anından haberdar olur durumda. Tüm bunlar sayesinde kim nerede, ne yapıyor, kiminle gibi tüm sorularımıza cevap alabiliyoruz. Son zamanlarda öyle bir uygulama kullanıma sunuldu ki, bu uygulama sayesinde, deyim yerindeyse merak ettiğimiz kişileri adeta bir gölge gibi takip edebileceğiz. Öyle ki bu bahsedilen uygulama sayesinde kullanıcılar arkadaşlarının, ailesinin veya sevgililerinin nerede olduğunu anbean takip edebilecekler.

Akıllı telefonlarda kullanılan bu özellik, bazı telefonların içeriğinde zaten bulunduğu gibi, sonradan da yüklenebiliyor. GPS’in icadıyla devreye giren bu özellik, ilk zamanlarda kurumsal şirketler tarafından araç ve personel takibinde bulunulurken artık günümüzde insanların birbirlerini takip etmeleri için de kullanılmakta.

Bazı Android ve iPhone uygulamaları ile kişinin telefonundan nerede olduğu harita üzerinden tespit edilebiliyor.

 NASIL İZLENİR?

Bu izlemenin gerçekleşebilmesi için öncelikle her iki tarafın da yasal olarak bu izlemeden haberdar olması gerekiyor. Nitekim uygulama ancak her iki telefon da izin verirse kullanılabiliyor. Habersiz izleme işleminin yapılabilmesi için, karşı tarafın telefonuna gizli bir şekilde kurulup izin verilmesi gerekiyor ki bu işin yasal olmayan kısmı.

Bazı telefonlarda bu uygulama kendiliğinden bulunuyor ama, uygulamanın bulunma amacı çoğu kez kayıp telefon bulmak. Bu özellikten arkadaşını ya da sevgilisini takip etmek için faydalanmak isteyen kişi, uygulamayı telefonuna kurmak zorunda.

Android işletim sistemi kullanan kişiler, GPS üzerinden karşı tarafı takip etmek isteyenler için birden fazla uygulama mevcut bulunmakta. Bu alanda kullanılmak için hazırlanan onlarca uygulamanın içinde geliştirilen yerli uygulamalar da mevcut. Bir Türk geliştirici tarafından Google Play’ de insanların hizmetine sunulan bir uygulama, ailem nerede, arkadaşım nerede, çocuğum nerede gibi sorulara karşılık vermek için hazırlanmış. Sadece birbirini ekleyen kişilerin birbirini takip edebileceği bu uygulama ile, sizin istemediğiniz kimseler tarafından takip edilmenize de olanak tanımıyor. Son derece güvenli ve yararlı olan bu uygulamalar ile birlikte, akıllı telefonların hayatımıza getirdiği kolaylıklara da bir yenisi daha eklenmiş oluyor.


Hazır Web Sitesi
Yorumlar

ABDULLAH GÖK

Çocuk takibi için uygun olabilir ama. Bayanın eşini takip etmesi noktasında riskli gibi :) ama güzel bir özellik...
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş