Kampanya ve Duyurularımızdan Anlık Haberdar Olmak İçin WhatsApp Kanalımıza Katılın!!
Katılmak İçin Tıklayın

Samsung Galaxy S8 yurt dışından alınır mı?

Samsung Galaxy S8 yurt dışından alınır mı?

Samsung Galaxy S8 yurt dışından alınır mı?

Dünya’nın merakla beklediği telefon Samsung Galaxy S8 resmen satışa sunuldu. Tüm Dünya ile aynı anda ülkemizde satışa sunulan Samsung Galaxy S8 hakkında kullanıcıların merak ettiğini bir soru hakkında sizlere detaylı bir açıklama yapmak istiyoruz.

Samsung Galaxy S8 fiyatı yurt dışında ne kadar?

Ülkemizde 4 Bin TL bandında satılan Samsung Galaxy S8’in fiyat olarak son dererce yüksek olması bazı kullanıcıların bu telefonu yurt dışından almaya yönlendirmektedir. Yurt dışı fiyatlarının ülkemizde göre biraz daha uygun olması kullanıcıların aklında bazı soru işaretlerinin oluşmasına neden olmaktadır.

Samsung Galaxy S8 Almanya’da 750 Euro gibi bir fiyata alınarak ülkemizde Bin TL’nin altında bir rakama denk gelmektedir. Ancak Almanya’da alınacak olan bu telefonda ne gibi sorunlar oluşur işte bu sorununun cevabı hakkında bilgi verelim.

Yurt dışından almanın dezavantajları

Öncelikle alacağınız telefonu IMEİ numarası konusunda ciddi sıkıntılar çekebilirsiniz. Bu tarz bir sorunla karşı karşıya kalmamak için yapmanız gereken telefonunuzu ülkeye getirirken pasaport kayıtlı bir şekilde getirmektedir. Aksi durumda belli bir süre sonra telefonunuz kapanacak ve aldığınız Samsung Galaxy S8 telefonunu kullanamamış olacaksınız.

IMEİ numarası dışında karşımıza çıkacak olan sorunlardan bir tanesi de Samsung Galaxy S8’in garanti kapsamı dışında olacağından dolayıdır. Özellikle bu konuda Bin TL’lik bir farkın bulunması bu riski alıp alama konusunda kullanıcıların tercihine kalmalıdır. Ekranının kırılması, teknik hataların boy göstermesi durumunda ödeyeceğiniz fiyatın oldukça yüksek olacak olmasından sonra bu riski alıp almamak tamamen sizin tercihinize kalmış.

Editör önerisi: Ülkemizde 4 Bin TL’ye satılan bu telefonu paraport kaydı dahil 3 Bin TL’ye almanın pek bir mantığının bulunmadığını düşünüyorum.  3 Bin TL verdikten sonra bu telefona garantisiz kullanma riskini ben olsam almak istemem.


Hazır Web Sitesi
Yorumlar
Bu konuya henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu sen yaz.
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş