Kampanyalarımızdan anlık haberdar olmak için WhatsApp kanalımıza katılın!

Link İnşası Nasıl Yapılmalıdır?

Link İnşası Nasıl Yapılmalıdır?

Link İnşası Nasıl Yapılmalıdır?

Web sitelerimiz için SEO çalışması yapmak kesinlikle önemli bir durumdur. Nitekim bu konu ile ilgili birçok uzman görüşlerini her zaman beyan etmektedir. Arama motorları için vazgeçilmez bir sistem olduğu içinde site sahipleri sürekli olarak çalışma yapmaktadır. Tabiki sizin de sahip olduğunuz veya yönettiğiniz sitelere SEO çalışması yapmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Link inşası SEO çalışması için önemli olan bir çalışmadır. Hatta uzmanlar bu çalışmanın ciddi anlamda önemli olduğunu sürekli olarak vurgulamaktadır. İki aşamada yapılmaktadır. Site içerisinde ve site dışında yapılması gerekmektedir. Link inşası nedir sorusunun cevabını vererek nasıl yapacağınızı anlatalım. Link inşası dediğimiz durum arama motorlarına yön vermenizi sağlamaktadır. Bu çalışmayı yapabilmeniz için öncelikle temel SEO çalışmalarını yapmanız gerekmektedir.

Site İçi Link İnşası

Site içi link inşası diğer çalışmaya göre oldukça basittir. Fakat mantıklı hamleler yapmanız gerekmektedir. Aksi takdirde başarıya ulaşmak yerine daha da başarısız bir konuma gelebilirsiniz. Bu nedenle de doğru sayfaları kullanarak mantıklı inşalar yapmanız gerekmektedir.

Sahip olduğunuz veya yönettiğiniz sitenin içerisinde birbirine benzeyen ve aynı olan sayfaları birbirine bağlamalısınız. Anahtar kelimelere göre de bu sistemi ayarlayabilirsiniz. Tamamen sizlerin yapacağı hamlelere kalmış bir durumdur. Bu aşama da dikkat etmeniz gereken en önemli nokta no-follow etiketinden kaçmaktır. Bu şekilde yaptığınız sürece herhangi bir sorun çıkmayacaktır.

Site Dışı Link İnşası

Site dışı link inşası adında da anlaşılacağı gibi farklı sitelerden veya sistemlerden alacağınız linklerdir. Bunu yapmak site içi çalışmasından daha da kolaydır. Bu nedenle de genellikle bu sistemi insanlar sıklıkla tercih etmektedir.

  • Ücretli linkler: Farklı sitlerden alınabilecek linklerdir. Adından da anlaşılacağı gibi genelde kişiler ücretli olarak satış yapmaktadır.
  • Blog yorumları: Do-follow etiketiyle birlikte link çıkışı sağlayabilirsiniz.
  • Forumlar: Bazı forumlarda link sıkışlardı do-follow şeklindedir. Bu tarz forumlardan link çıkışı alabilirsiniz.
  • Sosyal medya: Günümüzde sosyal medyanın etkilerini söylemeye gerek bile yok. Bu aşamada sizlerde sosyal medya imleme işlemi ile birlikte link çıkışı alabilirsiniz.
  • Dizinler: Dmoz gibi kaliteli dizinler link çıkışı için doğru seçim olacaktır. Sitenizin kalitesi de bu şekilde artacaktır.


Hazır Web Sitesi
Yorumlar
Bu konuya henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu sen yaz.
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş