Kampanyalarımızdan anlık haberdar olmak için WhatsApp kanalımıza katılın!

IPhone Telefonunuzu Webcam Olarak Kullanma.

IPhone Telefonunuzu Webcam Olarak Kullanma.

IPhone Webcam Olarak Kullanma

IPhone telefonunuzu webcam gibi kullanmak için bir çok uygulama mevcut bunlardan bazılarını tanıtma gereği duydum.

 EpocCam Wireless Virtual Computer Webcam (Ücretsiz)

EpocCam APP Store da bulunan ve oylamalara indirme sayısına baktığımızda en çok ilgi gören uygulama olarak çıkıyor karşımıza. EpocCam Wireless Virtual Computer Webcam uygulaması, webcam açabildiğiniz tüm programlarda çalışıyor. Örneğin skype gibi hangouts gibi programlar.

 PocketCam Lite (Ücretsiz)

PocketCam Lite aracı IPhone telefonunuzun kamerasını bilgisayarınızdaki kamera gibi kullanmanıza olanak sağlıyor ve hemen hemen tüm webcam destekli programlarda çalışıyor.

AtHome Camera (Ücretsiz)

AtHome Camera gerçekten kullanışlı bir araç olarak çıkıyor karşımıza. Bu araç sayesinde evinizdeki bilgisayarınızın kamerasını açabiliyorsunuz ya da bilgisayarınızdan telefon kamerasını açabiliyorsunuz.

Presence (Ücretsiz)

Presence de diğerlerinden farklı görünmüyor hatta ilk saydıklarımla aynı özelliklerde fakat bir farkı var ki 50mb ücretsiz depolama alanı hizmeti de veriyor. Bu küçük boyut gibi görünse de evinizde yaşanacak birkaç dakikalık olumlu ya da olumsuz bir olayı gözlemlemenize olanak sağlayabilir.

FaceTime

Şimdiye kadar ki seçenekler size cazip gelmediyse facetime ı denemelisiniz. Facetime webcam uygulaması olarak yazılmış bir program değil fakat o amaçla tasarlanan uygulamalara göre de artıları yok değil. İşyerindesiniz ve evinizi de görmek istiyorsunuz. Bu durumda facetime uygulaması ile herhangi bir sorun yaşamadan evdeki cihaza bağlanma durumunuz daha stabil olacaktır.

Sadece uygulamayı IPhone ve Mac cihazlarına kurmanız gerekiyor. Fakat kurmadan önce bilmelisiniz ki iki cihazda da kullanıcılar farklı olmak zorundadır. Aynı kullanıcı ile oturum açarsanız diğer makinaya ulaşmaya çalıştığınızda meşkule atacaktır. Tıpkı ceptelefonunuzdan kendinizi aramanız gibi bir durum olacak kısacası. Birde telefonunuzu ortamı izlemek istediğiniz bölüme koyduktan sonra arama yapacaksınız ve aramayı karşıdan manuel olarak cevaplayacaksınız bundan sonra her türlü görebilirsiniz.


Hazır Web Sitesi
Yorumlar

ABDULLAH GÖK

Bu uygulama android telefonlar için varmı acaba ?
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş