Kampanya ve Duyurularımızdan Anlık Haberdar Olmak İçin WhatsApp Kanalımıza Katılın!!
Katılmak İçin Tıklayın

INSTAGRAM ARTIK ÇEVRİMDIŞIYKEN DE ÇALIŞACAK

INSTAGRAM ARTIK ÇEVRİMDIŞIYKEN DE ÇALIŞACAK

INSTAGRAM ARTIK ÇEVRİMDIŞIYKEN DE ÇALIŞACAK

Son zamanların en çok kullanılan ve ilgi çeken sosyal medya platformu Instagram, kullanıcılarını bir hayli sevindirecek bir hamle yapıyor. Facebook bünyesine katılmasının ardından birçok yenilikler ve özelliklerle kullanıcılarını buluşturan Instagram, bu yeniliklerine bir yenisini daha ekliyor ve çevrimdışıyken de yani internet bağlantısı yokken de kullanılabilme özelliğini hizmete sunuyor.

Türkiye’nin en çok tercih edilen ve kullanıcı sayısı en fazla olan sosyal paylaşım platformu Instagram şimdiye kadar hikâye özelliği, ara yüz gibi birçok yenilikle dikkatleri üzerine çekmişti. Bundan böyle kullanıcılar, internet bağlantısı varken yüklenen görüntüler çevrim dışıyken de görüntülenebilecek. Aynı şekilde çevrim dışıyken paylaşılan içerikler, gönderilen mesajlar kaydedilecek ve internet bağlantısı olduğu anda bu işlemler kendiliğinden gerçekleşecek. Bilindiği gibi, bu işlem yinen çok kullanılan sosyal ağlardan biri lan Facebook’un mobil uygulamasında da kullanılıyor. İnternet bağlantısı yokken paylaşım yapılıyor, mesaj gönderiliyor ve diğer paylaşımlar beğenilebiliyor. Tıpkı Facebook’ta olduğu gibi artık bu özellikler ınstagramda da yer alacak.

Toplam 600 milyon kullanıcıya sahip olan Instagramdaki bu özellikten tüm kullanıcılar faydalanabilecek. İnternet bağlantısı varken görüntülenen paylaşımlar kaydedilecek ve internet bağlantısı yokken tekrar görüntülenebilecek. Aynı zamanda fotoğraf veya video paylaşımı yapılacak ve mesaj gönderilecek. Ancak bu işlem internet bağlantısı gerçekleşince aktifleşecek. Tüm bu işlemler çevrim dışıyken çalışırken, Instagram’ın Snapchat’ten esinlenerek yaptığı hikâye paylaşma özelliği çevrim dışıyken ne yazık ki kullanılamayacak.

Instagram bu özelliğini şimdilik yalnızca Android kullanıcılarının hizmetine sunuyor. Android’lerden sonra da bu özellik İOS cihazlarada gelecek. 

Instagrama yüklenen bu yeni özellik, bağlantı sorunu ve kota sıkıntısı yaşayan kullanıcılar için bir hayli fayda sağlayacak.

HABERİ MARK ZUCKERBERG VERDİ

Instagrama yeni dahil olan bu uygulamanın haberini ise, ABD’nin Kaliforniya eyaletindeki San Jose şehrinde düzenlenen Facebook F8 geliştiriciler konferansında Facebook’un kurucusu olan genç iş adamı Mark Zuckerberg tarafından açıkladı. Mark Zuckerberg bu haberin yanında ses getirecek pek çok yeniliğin de haberini verdi. ABD dışındaki 600 milyon kullanıcının büyük çoğunluğu Instagramı kullanırken kota ve erişim sıkıntısı yaşıyor. Bu durum da kullanıcıların Instagramdan tam anlamıyla faydalanmasına engel oluyor.


Hazır Web Sitesi
Yorumlar
Bu konuya henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu sen yaz.
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş