Kampanya ve Duyurularımızdan Anlık Haberdar Olmak İçin WhatsApp Kanalımıza Katılın!!
Katılmak İçin Tıklayın

Google İndexlerine Virüs Bulaşır Mı?

Google İndexlerine Virüs Bulaşır Mı?

Google İndexlerine Virüs Bulaşır Mı?

Dünya genelin resmi olmamak ile birlikte tahmini olarak 1 milyar civarında site bulunmaktadır. Bu sitelerin hepsi belirli sistemler tarafından dizayn edilerek arama motorlarında sıralamaya koyulmaktadır. Böylece insanların sizleri bulması daha kolay bir hale gelmektedir. Tabiki bununla birlikte bazı terimlerinde anlamını bilmeniz gerekmektedir. Örneğin index dediğimiz olay Google botları tarafından sitenizin ilk ziyaretçi kısmına index denilmektedir. Bunu Google’ın botları kendi yapmaktadır.

İndex Google’ın araçlarından bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Sitenizi ilk yaptıktan sonra botlar tarafından tanınmayı beklemektesiniz. Genel olarak baktığımız zaman Google botları haftalık periyodlar ile birlikte siteleri incelerler. Yeni siteleri tanırlar ve bilgileri kendi sistemine alırlar. Peki, Google İndexlerine virüs bulaşır mı diyorsanız hep birlikte bu sorunun cevabını arayalım.

SSL Sertifikası

Google İndex sisteminin ne işe yaradığını yukarıda belirmiştik. Şimdi detaylı olarak incelediğimiz zaman virüs olayı kesinlikle bulunmamaktadır. Bu durum genel olarak yanlış algılansa da Google botlarına hiçbir şekilde virüs bulaşmamaktadır.

SSL sertifikası yer alan sitelerin index olayı daha farklıdır. Sitenizi yazdığınız zaman arattığınızda http yazmıyorsa bu durumda SSL sertifikası yoktur. İndex olayı bu aşamada farklı bir boyuta geçiyor ve siteniz hiçbir şekilde index almıyor. Bu durumu çözmek oldukça basittir. Sitenizin sayfalarını 301’e bağlayarak sorunu başarılı bir şekilde çözüme kavuşturabilirsiniz. Aksi takdirde index olayı farklı bir şekilde devam edecektir.

Google İndex Sistemi Nasıl Çalışır?

Google kendi içerisinde geliştirmiş olduğu sistem ile birlikte yukarıda da belirttiğimiz gibi sitelerinizi tanımaktadır. Peki, Google İndex sistemi nasıl çalışır diyorsanız aşağıda yer alan bilgileri incelemeniz sizlere yardımcı olacaktır.

  • Google Örümcekleri: Haftalık olarak Dünya genelinde araştırmalar yapar. Yeni bilgileri toplayarak siteleri günceller.
  • Google Algoritması: Google Örümcekleri tarafından toplanan bilgileri saklar.
  • Google Panda: İmla hatası, kopya içerik, özgün içerik, meta veriler, görseller gibi unsurlar Google Panda sistemi tarafından denetlenmektedir.
  • Google Penguen: Sitenin dış SEO çalışmasından sorumlu olan sistemdir. Bağlantıları, link çıkışlarını ve daha birçok noktayı kontrol etmektedir.
  • Google Pigeon: Görevi anahtar kelimelere bağlı olarak aranan cümleyi, kelimeyi birbirleri ile bağdaştırmaktadır. Yani bilgisayar yazdığınız zaman sizin için en doğru siteleri karşınıza getirmektedir.


Hazır Web Sitesi
Yorumlar
Bu konuya henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu sen yaz.
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş