Kampanya ve Duyurularımızdan Anlık Haberdar Olmak İçin WhatsApp Kanalımıza Katılın!!
Katılmak İçin Tıklayın

Google’da Sıra Kaybetmenin Sebepleri Neler Olabilir?

Google’da Sıra Kaybetmenin Sebepleri Neler Olabilir?

Google’da Sıra Kaybetmenin Sebepleri Neler Olabilir?

SEO çalışmaları devam etmesine rağmen sıra kaybetme sorunuyla karşı karşıya kalınması durumunda, Google’da sıra kaybetmenin sebepleri konusunda alınması gereken önlemler faktörü de oldukça önem kazanmaktadır. Bu noktada, dikkate alınması gereken faktörlere gerekli uygulama sağlandığında telafi yolunda büyük bir adım atılması da mümkün hale geliyor. Sebeplerin analiz edilmesi çözüm odaklı çalışmaya dayanak sağlayacağından sıra kaybetme sebeplerine göz atmak oldukça faydalı olacaktır.

Anahtar Kelime Seçimi

SEO çalışmaları kapsamında arama motorlarında üst seviyelerde kalmak ve sıranızı kaybetmemek adına dikkat edilmesi gereken en önemli faktörlerden bir tanesi hiç şüphesiz anahtar seçimi olmaktadır. Anahtar kelime seçimini aceleye getirmeden, üzerinde çalışıp sektör ve site içi analizleriniz doğrultusunda en uygun anahtarı seçerek, arama motorlarında üst seviyelerde yerinizi kaptırmama imkanı sağlayabilirsiniz.

Algoritma Güncellemeleri

Düzenli aralıklar dahilinde yapılan algoritma güncellemeleri sürecinde, arama motorunda sıra kaybetme durumuyla karşı karşıya gelmeniz oldukça olasıdır. Bir sıra kaybetme durumunda akla ilk gelebilecek nedenler içerisinde yer alan algoritma güncellemeleri, birçok webmaster blog ve forum platformlarında duyurulduğu için, Google’da sıra kaybetmenin sebepleri arasında bulunarak dönemsel bir sıra kaybı yaşamanızı da mümkün hale getirmektedir.

Backlink Problemi

Doğru ve yeterli kullanıldığında arama motoru içindeki sıralamanızı büyük oranda etkilemekte olan backlink SEO çalışmalarının vezgeçilmez aşamalarından biri olarak görülmektedir. Ancak, bu noktada dikkat edilmesi gereken ve en çok gözden kaçırılan durum ise almış olduğunuz linklerin düzenli olarak takibini yapmanızdır. Çünkü daha önceden aldığınız linkler zamanla silinmiş ve kapanmış olabileceğinden, arama motorunda yerinizi ciddi oranda kaybetmenize sebep olabilen ve genellikle göz ardı edilen etmenlerden biri olmaktadır.

Yanlış SEO Çalışmaları

SEO çalışmaları doğru ve yeterli şekilde yapıldığında, sitenizin ziyaretçi sayısının ciddi oranda artmasına ve arama motorunda üst sıralara yerleşmenize olanak sağlamaktadır. Ancak, yanlış kullanıldığında ve aşırıya kaçıldığında ise beklenilenin aksine arama motorlarında geriye düşülmesine neden olabilmektedir. Hatta kimi durumlarda ceza ve ban işlemi uygulamalarıyla emeklerinizin heba olması da söz konusu olabilmektedir.

Google’da sıra kaybetmenin sebepleri konusu kavrayarak doğru yöntem ve tekniklerle hareket edilmesi halinde arama motorlarında sıranızı kaybetmeyip, üst sıralarda yer almanız mümkündür.


Hazır Web Sitesi
Yorumlar
Bu konuya henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu sen yaz.
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş