Türkiye 'nin En Büyük Hazır Web Sitesi Firması İle Sitenizi Bugün Oluşturun!
28.305 Mutlu Müşteri

Google Analytics Önemi.

Google Analytics Önemi.

Google Analytics

Web sitleriniz ile ilgili analizleri ve verileri elde etmek kesinlikle önemlidir. Genel olarak baktığımız zaman bu alan içerisinde bizlere hizmet edebilecek birçok site bulunmaktadır. Bununla birlikte birçok eklentinin de olduğunu unutmamalısınız. Fakat Dünya’nın en önemli arama motoru olan Google Analytics sistemi ile sizlerin siteleriniz ile ilgili merak ettiği tüm soruları cevaplamaktadır. 

Analytics sistemi sizlerin sitelerinin genel olarak bütün raporlarını sunmaktadır. Örneğin günlük olarak sitenize hangi ülkeden veya hangi bölgeden tıklandığını görebilirsiniz. Anahtar kelimenizin aranma oranı ile birlikte daha merak ettiğiniz birçok sorunun cevabına anında ulaşabilirsiniz. Güvenilir bir sistem olması ile birlikte günümüzde de sıklıkla tercih edilmektedir. Nitekim webmasterlar için vazgeçilmez bir sistem olmayı da başarmıştır.

Site Analinizin Önemi

SEO çalışmalarının öneminden ziyade site analinizin önemi kesinlikle bilinmelidir. Her şeyden önce bağlı bulunduğunuz bilişim sektörü içerisinde sizlerle birlikte ilerleyen rakipleriniz bulunmakta. Bunu genelde e-ticaret alanında olduğu düşüncesi hemen hemen herkes var. Fakat insanların yanıldığı konu rakiplerin her alanda olduğudur.

Sitenizin analinizi yaparak nerelerde yanlış yaptığınızı veya nereleri geliştirmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz. Böylece yapacağınız ufak değişiklikler bile sizlerin ciddi anlamda yol kat etmesini sağlayacaktır. Öyle ki rakipleriniz yerinde sayarken elde etmiş olduğunuz veriler ile kısa bir süre içerisinde yükselişe geçebileceksiniz.

Adsense ile Google Analytics

Sitelerimizden gelir elde etmek için kullanmış olduğumuz Adsense sistemi içinde Google çeşitli veriler sunmaktadır. Bunları inceleyerek reklam konusunda başarılı işlere imza atabilirsiniz. Hangi insanların hangi bölgeden sitenizi ziyaret ettiğini öğrenerek gelişmeye devam edebilir ve kısa bir süre içerisinde de ciddi gelirler elde edebilirsiniz.

Adwords ile Google Analytics

Reklam denildiği zaman mutlaka elinizde veriler olması gerekmektedir. Google Analytics sistemi sizlere bu konuda kesinlikle yardımcı olmaktadır. Reklam konusunda düşüncelerinizi kısa bir süre içerisinde gerçekçi ve doğru veriler ile inceleyebilirsiniz. Böylece doğru bir reklam kampanyası ile başarılı sonuçlara ulaşacaksınız. Örneğin yayınlamış olduğunuz reklam ile ilgili kaç kişinin sitenize geldiğini görebilirsiniz. Acaba doğru bir kampanya mı diye sorguladıktan sonra bu veriler ile daha iyi bir reklam kampanyası yürütebilirsiniz.


Hazır Web Sitesi
Yorumlar
Bu konuya henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu sen yaz.
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş