Türkiye 'nin En Büyük Hazır Web Sitesi Firması İle Sitenizi Bugün Oluşturun!
28.305 Mutlu Müşteri

Google Adwords Tam Olarak Nedir ?

Google Adwords Tam Olarak Nedir ?

Googlenın dijital reklam platformu olan Adwords, internet üzerinde müşterilerinize kolayca ulaşmanızı sağlar. En basit tabirle, işinizi anlatan anahtar kelimelerde müşterilerinizin karşısına çıkarak, yeni müşteriler kazanırsınız.

Google Adwords Tam Olarak Nedir ?

Belirli bir bütçe ile, tıklama başı ücret belirleyerek reklam vereceğiniz en etkili dijital reklam platformudur. Arama ağı reklamları dediğimiz, müşterinin arama yaptığı sayfa üzerindeki reklam alanlarında yer alarak ürün veya hizmetlerimizi ilgili kişilere sunmuş oluruz. Google adwordste bilinen en büyük yanlış, bütçesi fazla olanların daha az para ödediğidir. Yani 10.000 TL bütçesi olan kişiler 1.000 TL bütçesi olandan daha az ödediği yanılgısıdır. Halbuki tıklama başı maliyetler, belirli bir formül üzerinden hesaplanır ve buna bütçe dahil edilmez. Dahil edilen TBM yani tıklama başına verilen tekliftir.  

Google Reklamlarında Nasıl Üst Sıralarda Çıkarsınız ?

Rekabetin yoğun olduğu sektörlerde üst sıralarda çıkmak elbette müşteri kazanmak açısından önem taşır. Bütçelerin yüksek veya düşük olması burada devreye giriyor. Bir örnekle hemen açıklamayalım. Ahmet’in bir temizlik şirketi var ve aylık Google adwords reklamları için 5.000 TL harcıyor. Mehmet ise temizlik şirketi için toplamda 2.500 TL bütçe ayırıyor. Ahmet ve Mehmet tıklama başı maliyet olarak 1 TL teklif verdiğini varsayarsak, toplamda Ahmet’in sitesini 5000, Mehmetin sitesini ise 2500 kişi ziyaret edecektir. Dönüşüm oranlarının da eşit tutulduğunu varsayarsak Ahmet, Mehmet’ten 2 kat daha fazla iş alabilme potansiyeline sahip olacaktır. Gördüğünüz gibi Mehmet’in bütçesi, Ahmet’e göre daha düşük olduğu için bütçesi kadar sitesine trafik çekebildi. Tıklama başı maliyet, reklamverenlerin bütçesine göre azalıp artmaz, aksine kaliteli web sitesi, alakalı içerik sayfaları ve etkili reklam metinleri olan siteler, daha az bütçe ile daha çok kişiye ulaşırlar. 100.000 TL bütçeniz de olsa, 1 tl olan tıklama başı maliyet siz 100.000 TL veriyorsunuz diye 0,95 TL’ye inmez.  

Google Adwords ile İşimi Nasıl Büyütürüm ?

Günümüzde adwords reklamları kullananların sayısı hızlı bir şekilde artıyor. Dolayısıyla internet pazarındaki rekabette artmakta. Rekabetin yoğun olduğu sektörlerin çoğu adwords uzmanı dediğimiz Google adwords hakkında bilgi ve deneyim sahibi, eğitimli ve gerekli sertifikalara sahip kişiler tarafından yönetiliyor. Rekabetin yüksek olduğu kelimelerde tıklama başına maliyetler 10-20 TL’yi bile geçebiliyor. Bu şu demek, birisi sizin reklamlarınıza tıkladığında 10 TL’niz çöpe gidebilir. Bu işi deneme yanılma yöntemiyle öğrenmeye kalktığınızda onbinlerce lirayı çöpe atmış oluyorsunuz.   Yanlış ve rastgele yönetilen adwords hesabı, müşterilere ulaşmak için yeterli olmayacağı gibi bütçenizi de gereksiz yere harcamanıza sebep olacaktır. Adwords altyapısı bütçe tüketmeye yönelik bir sistem olduğu için saatler için 1000 TL gibi bir bütçeyi tüketmeniz mümkün. Ve bu harcanan bütçeyi geri alma, “yanlışlıkla tıklandı” deme imkanınız asla yoktur. Kişilere ve firmalara kurumsal ve freelance sertifikalı adwords uzmanı hizmeti veren Kadir Bakmaz, Adwords konusundaki birikimlerini sizinle paylaşıyor. Ürün veya hizmetlerinizi potansiyel müşterilerinizin karşısına çıkararak, dönüşüm odaklı bir hizmet sunuyor. https://www.kadirbakmaz.com/adwords-uzmani sayfasında adwords ile ilgili diğer detayları inceleyebilirsiniz.  

Google Adwords’te İşimi Büyütmeye Nasıl Başlarım ?

Ürün veya hizmetleriniz Google politikalarıyla uyumlu olduğu sürece tüm Google platformlarında reklamlar yayınlayabilirsiniz. Nakliyattan, temizlik firmasına, e-ticaret sitelerinden, tesisat-çilingir hizmetlerine sektör ve meslek grubu farketmeksizin çalışma yapmak mümkündür. Adwords ile ilgili bütçe belirlerken yapmanız gereken hesap şudur : Yapacağım bir üründen elde edeceğim kâr nedir ? Yani 500.000 TL değerinde daire satan bir kişinin adwordste tıklama başı maliyeti 5-10 TL normal iken, 200 TL’lik bir bebek arabası satan reklamverenin 5-10 TL vermesi normal olmayacaktır. Teklifler iş-sektöre ve rekabete göre zaten artış – azalış göstermektedir. Bütçenizi en uygun ve verimli şekilde, gereksiz harcamalar yapmadan bir adwords uzmanının yönetmesini sağlamanız sizin ve işiniz için en büyük adım olacaktır. Bu sayede gereksiz harcamalar yapmayacak ve diğer işlerinize zaman ayırabileceksiniz. Reklamlarınızı yöneten bir google adwords uzmanı olması, sizi daima bir adım öne çıkartacaktır.


Hazır Web Sitesi
Yorumlar
Bu konuya henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu sen yaz.
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş