Türkiye 'nin En Büyük Hazır Web Sitesi Firması İle Sitenizi Bugün Oluşturun!
28.629 Mutlu Müşteri

Gmail Şifresini Kurtarma İşlemi.

Gmail Şifresini Kurtarma İşlemi.

Gmail Şifresi Kurtarma.

Şifre konusunda sürekli unutkanlık yaşayan birisiyseniz ve girdiğiniz sitelerin şifrelerini sürekli kaybediyor ve şifremi unuttum bağlantısını sürekli kullanıyorsanız sizde genele benziyorsunuz demektir. Bu yazıda gmail şifre unutma ve kurtarma konusunu ele alacağız.  Aslında bu durumlar için şifre yöneticisi programlar mevcut ve şifrelerinizi güvenle saklayabiliyorsunuz ama yine de uğraşamam diyorsanız yazıyı okumanızda fayda var.

Gmail şifresini nasıl kurtarabilirim?

Öncelikle accounts.google.com/signin/recovery bağlantısını tarayıcınıza yapıştırarak enter tuşuna basın. Sizden bilgilerinizin istenildiği bir sayfa gelecek bu sayfaya bilgi girmeden önce sayfanın güvenli olduğundan emin olmalısınız. Bunun için tarayıcının sağ üst köşesinde kilit işareti olması lazım onu gördüğünüzde sorun yok demektir.

Yönergelerle devam etmeniz gerekecek ve kurtarma seçenekleri sunulacak. Bunlar alternatif mail, telefon, gizli soru gibi seçenekler olabilir. Bu istenilen bilgiler siz mail hesabını açtığınızda size sorulan ve girdiğiniz bilgiler olacaktır. Kısacası gmail bu hesabın size ait olduğunu anlamak ve bunu doğrulamak zorundadır aksi halde hesabı size vermeyecektir. Bu aşamada size bir takım sorular yöneltilecek, alternatif mailiniz, en son aktif olduğunuz tarih gibi sorular, bunlardan mümkün olduğunca fazla seçeneğe doğru cevap vermeye çalışmalısınız.

Gmail’in bu sorularından bazıları şu şekilde

En son  parolanız

2 adımlı doğrulama kodu

Tanımlı telefon numaranız

Hesabınızda sorun olduğunda kurtarmak üzere yazılan ikinci mail adresiniz.

Güvenlik sorusunun cevabı

Gmail veya hesabınızı açtığınız tarih.

Bu adımları doğru bir şekilde atlattığınız takdirde hesabınızı sıfırlamanız için bir sayfa açılacaktır. Bu sayfada sizden yeni şifrenizi iki kere isteyecekler . Yeni şifrenizi yazarken harf, rakam, büyük küçük harfler gibi karmaşık bir şifre girmeniz gerekir aksi halde zayıf şifre sizin iyiliğiniz için olmayacaktır.

Yukardaki durumdan farklı olarak Parola unutma değilde varolan parolayı değiştirmek istiyorsanız.

Öncelikle hesabım bağlantısına tıklayarak sayfaya girin. Oturum ve güvenlik bağlantısına girerek, Google da oturum aç bağlantısına gelerek şifre bağlantısına tıklayın.

Yeni Gmail Şifresi Nasıl Alınır?

Parolanızı unutmadıysanız, tüm yapmak istediğiniz parolanızı değiştirmek ise, aşağıdaki basit adımları izlemeniz yeterli

1. Hesabım sayfasına gidin (kilit simgesinin varlığına dikkat edin).

2. "Oturum açma ve güvenlik" altındaki "Google'da oturum açma" seçeneği üzerine tıklayın.

Ardından yeni parolayı yukardaki anlatıldığı gibi belirleyebilirsiniz.


Hazır Web Sitesi
Yorumlar
Bu konuya henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu sen yaz.
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş