Kampanyalarımızdan anlık haberdar olmak için WhatsApp kanalımıza katılın!

GALAXY S8’İN WİNDOWS 10 SÜRÜMÜNÜN ÇIKARILACAĞI İDDİA EDİLİYOR

GALAXY S8’İN WİNDOWS 10 SÜRÜMÜNÜN ÇIKARILACAĞI İDDİA EDİLİYOR

GALAXY S8’İN WİNDOWS 10 SÜRÜMÜNÜN ÇIKARILACAĞI İDDİA EDİLİYOR

Teknoloji devi Samsung’un Galaxy serisi çok tutuldu ve oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine sahip. Her geçen gün yeni özellikle geliştiren ve kullanıcılarına daha iyi hizmet sunan Samsung’un geliştirdiği akıllı cihazlar hayatımızın her alanında insanların vazgeçilmezi haline geldi.

Son zamanlarda çıkan haberlere göre, Samsung’un Windows 10 mobile çalıştıran üst düzey bir telefon çıkarmayı planladığı iddia ediliyor. Samsung’un bu kararıyla akıllara gelen ilk şey ise Galaxy S8’in Windows sürümü.

İDDİALARIN KAYNAĞI ÇİNLİ HABER SİTELERİ

Çinli forum ITHome’da yer alan bilgilere göre Samsung ‘un Windows 10 mobile çalıştıran üst düzey bir cihaz üreteceği bildirildi.

Şu anda bu konu hakkında detaylı açıklama verilmezken, bu durum şimdilik söylentilerden ibaret. Ancak bu konunun önümüzdeki ay yapılacak olan Microsoft’un Build geliştirici konferansında açıklanacağı tahmin ediliyor.  Haberler şimdilik sadece spekülasyondan iberet olsa bile, özellikle Güney Korelilerin kısa süre önce Microsoft’la Galaxy S8 ‘in ABD’deki Microsoft mağazalarında satılması için imzaladığı ortaklık anlaşması dikkate alındığı zaman, Samsung’un Windows 10 Mobile’li bir cihaz çıkarması mantıklı olarak karşılanılıyor.

Platformun mevcut Pazar payı düşünüldüğü zaman, Samsung için bir Windows telefon başlatmak teknoloji devi adına yeni bir adım olmayacak. Şirketin muhtemelen böyle bir ürüne yatırım yapmaktaki amacının Microsoft ile ortaklık yapmak olduğundan başka bir neden görülmüyor. İki teknoloji devi arasında yapılan güç birliği ve ortaklık, yeni çıkarılacak olan ürünün piyasaya çarpıcı bir canlılık getireceği muhtemel. Tüm bu bilgilere rağmen, çoğu kesim tarafından bu söylentilere inanmak biraz zor gibi görünüyor. Bu nedenle şimdilik bu haberler iddiadan öteye gitmeyecek gibi görünüyor.

Bu iddiaların inandırıcı bulunmamsısın sebebi ise, Samsung, Windows Phone’lu cihazları Ativ serisi ile piyasaya sürmüş, ancak beklediği başarıyı yakalayamamıştı. Bu sebepten dolayı Samsung’un tekrardan böyle bir kararı alması için Microsoft’un Samsung’u ciddi manada ikna etmesi gerektiği düşünülüyor.

Hatırlayacak olursanız, şirket Windows 10 dan başka bir sürüm çıkarmayacağını bildirmiş ve Windows 10’un son Windows işletim sistemi olacağı açıklanmıştı.


Hazır Web Sitesi
Yorumlar
Bu konuya henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu sen yaz.
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş