Kampanyalarımızdan anlık haberdar olmak için WhatsApp kanalımıza katılın!

Facebook Canlı Yayın Yapma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Facebook Canlı Yayın Yapma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Facebook Canlı Yayın Yapma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Facebook canlı yayın yapma özelliği var. Peki, Facebook canlı yayın yapma özelliği nasıl kullanılır? Aşağıda verilen bilgiler üzerinden hareket edebilirsiniz.

Facebook Hesabı Açın

Canlı yayın özelliğini kullanmak için mutlaka Facebook hesabınız olması gerekiyor. Facebook canlı yayın yapma özelliği nasıl kullanılır sorusuna verilecek olan ilk yanıt, kişinin Facebook hesabının olması gerektiğidir. Hesabınızı açtıktan sonra direkt oalrak canlı yayın özelliğini kullanabilirsiniz.

  • Hesap açmak için gerekenler;
  • Mail adresi
  • İsim – soyisim bilgileri
  • Doğum tarihi bilgileridir.

Yukarıda istenen bilgilerin tamamlanması ile direkt oalrak hesap açabilirsiniz. Facebook hesabının açılması ücretsiz şekilde olduğundan, siz de anında hesap açabilirsiniz. Gereken bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde girmeniz yeterlidir.

İnternet Bağlantısı Olan Akıllı Telefon Kullanın

Facebook hesabının kullanılması, Facebook canlı yayının yapılması direkt olarak internet bağlantısının olduğu telefonlar üzerinden gerçekleşecek. Bağlantınızın olması durumunda canlı yayın özelliğini kullanabilirsiniz. Kablosuz internet ya da direkt olarak mobil internet üzerinden cihazınızın internetinin olması yeterlidir. Sonuç olarak direkt telefon üzerinden internete bağlanarak canlı yayın yapma avantajını elde edebilirsiniz.

Canlı Yayın Başlatın

Canlı yayın başlatmak son derece kolay. Mobil üzerinden girmiş olduğunuz Facebook için ana sayfanın üst kısmında canlı yayın başlat butonunun olduğunu göreceksiniz. Direkt olarak bu buton üzerinden canlı yayını başlatma şansınız var. Tıkladığınızda otomatik olarak saniyeler içinde canlı yayına giriş yapacaksınız. Telefon üzerinden yapmış olduğunuz canlı yayında hem ön kamera hem de arka kamera kullanılabilir. Kamera değişikliğinin yapılması sizin talebinize göre değişecektir. Bunu dikkate alarak direkt olarak canlı yayınızı başlatabilirsiniz. Facebook canlı yayın özelliği üzerinden direkt oalrak canlı yayına giriş yapabilirsiniz. Bağlantı kurarak canlı yayın yapmanız mümkün.


Hazır Web Sitesi
Yorumlar
Bu konuya henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu sen yaz.
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş