Kampanya ve Duyurularımızdan Anlık Haberdar Olmak İçin WhatsApp Kanalımıza Katılın!!
Katılmak İçin Tıklayın

Dizüstü Bilgisayarında Ses Kalitesini Arttırma!

Dizüstü Bilgisayarında Ses Kalitesini Arttırma!

Dizüstü Bilgisayarında Ses Kalitesini Arttırma!

Bilgisayarınızda kullandığınız hoparlörü değiştirmeden ses kalitesini arttırmak ister misiniz? Dizüstü bilgisayarında ses kalitesini arttırma hakkında detaylar verilmiştir.

Dizüstü Bilgisayarında Ses Kalitesi

Ses kalitesi, sizin herhangi bir program üzerinden müzik dinlemeniz ile değişmiyor. Nereden dinlerseniz dinleyin belirlenmiş olan ses kalitesi değişmiyor. Bunun için ses kalitesini arttırmak adına dizüstü bilgisayarında ses kalitesini arttırma nasıl olur sorusunu sorabilirsiniz. Detaylı şekilde verilmiş olan yanıt üzerinden, siz de kolay şekilde ses kalitesini arttırmak üzere adım atabilirsiniz.

Ayarlar;

Ses kalitesinin artması için mutlaka ayarlar üzerinden işlem yapacaksınız. Bunun için aşağıda verilen aşamaları takip edin.

Windows için giriş yapmanız gereken ilk sayfa deneyim masasıdır. Denetim masasına geldikten sonra ikinci olarak tıklayacağınız yer Ses Sekmesi’dir.

Ses sekmesinden sonra tıklamanız gereken ilk yer Hoparlör olacak. Karşınıza gelen ekranda geliştirmeler ve gelişmiş seçenekler olacak. Bu alandan direkt olarak da ses deneyiminin uygun olanına ayarlanması gerekiyor. Dizüstü bilgisayarında ses ayarları sayfasından her seçeneği normal boyuta getirmeniz gerekiyor. Ses uygulamalarınız varsa o uygulamalar üzerinden de ayar yapmanız gerektiğini unutmayın. Bunun için kullanabileceğiniz bir iki uygulama yer alıyor. Uygulamalar üzerinden bilgisayarınızın ses kalitesini arttırmanız mümkün olacaktır.

Bilgisayar Uygulamaları ile Ses Kalitesi

Ses kalitesinin arttırılması için ilk yapmanız gereken bilgisayar uygulamaları üzerinden hareket etmek olabilir. Genel ayarlar yapıldıysa direkt olarak uygulamalardan hareket edip, ses kalitesinin arttırılmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için indirebileceğiniz uygulamalar arasında bitPerfect ve Boom bulunuyor. İndirme işlemini tamamladıktan sonra direkt olarak o sayfa Üzerinden ayarları yapabilirsiniz. Dilediğiniz şekilde ayarlamaları yaparak  ses kalitesinin yükselmesini sağlayabilirsiniz. Bilgisayar uygulamaları ile ses ayarı yapıldıktan sonra direkt farkı göreceksiniz. Uygulama ayarlarını dikkatli şekilde yapın


Hazır Web Sitesi
Yorumlar
Bu konuya henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu sen yaz.
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş