Kampanya ve Duyurularımızdan Anlık Haberdar Olmak İçin WhatsApp Kanalımıza Katılın!!
Katılmak İçin Tıklayın

Botnet Saldırısından Korunmak

Botnet Saldırısından Korunmak

Botnet Saldırısından Korunmak

Kurumsal veya bireysel olarak sahibi olduğumuz yönettiğimiz sitelerin güvenlik olarak iyi bir noktada olması kesinlikle önemlidir. Nitekim teknolojinin ve bilişimin yararları ile daima mutlu olmakta zararları ile de boğuşmamız gerektiğini unutmamalısınız. Bu aşamada özellikle web site sahipleri daha dikkatli olmadırlar. Siber saldırılarının artması ile birlikte güvenliğin ne kadar önemli olduğu her zaman karşımıza çıkmaktadır.

Botnet saldırı nedir diyorsanız eğer başka yazılımlar tarafından sitenizin ele geçirilmesidir. Ana makine yani sunucunun başka bilgisayar tarafından kontrol altında alınarak sizlerin sitelerinin içerisinde olan bilgilerin hepsi başka bir sistem tarafından çalınıyor. Zombi dediğimiz durum işte bu aşama da sıklıkla kullanılan bir tabirdir. Dikkatli olduğunuz ve mantıklı sistemleri kullandığınız sürece herhangi bir sorun ile asla karşı karşıya kalmayacaksınız. Peki, botnet saldırısından nasıl korunur diyorsanız eğer aşağıda yer alan bilgileri inceleyebilirsiniz. 

Litespeed Kullanımı

Sunucuların kitlenmemesi için özel bir yazılım ile donatılan Litespeed eklentisi saldırılara karşı ciddi anlamda koruyucudur. Genel olarak baktığımız zaman bu sistem ücretli olarak satılmaktadır. Sizlerde sitenizin daha farklı sorunlar yaratmasını istemiyorsanız sistemi gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Firewall Kullanımı

Güvenlik duvarı denildiği zaman akla gelen önemli yazılımlardan biri olan Firewall yapılan saldırıları başarılı bir şekilde önlemektedir. Böylece saldırı başarısız olacak ve sizlerde büyük sorunlar ile asla karşı karşıya kalmayacaksınız. Haberiniz bile olmadan yapılan saldırılan başarılı bir şekilde Firewall ile egale edilmektedir.

Hedef Şaşırtma

Botnet saldırısından korunmak için hedef şaşırtma sistemini tercih edebilirsiniz. Bunun için özel yazılımlara kesinlikle ihtiyacınız yok. Yapılan saldırılar genel olarak index dosyasına yöneliktir. Sizlerde index dosyasını hedef olmaktan çıkarırsanız kolaylıkla saldırıyı önleyebilirsiniz. Diğer bir tabir ile saldırının zararlarını sıfıra indirebilirsiniz.

IP ve Browser Engelleme

Normal kullanıcılar sitenize gün içerisinde 3 veya 5 kez girerken saldırı anında zombi dediğimiz sistem dakika da yüzlerce kez sitenize girmektedir. Buda güvenlik olayının sıfıra indirildiğini göstermektedir. Bunun için sitenizde yapacağınız incelemeler ile birlikte oluşan zombi botlarını kolaylıkla engelleyebilirsiniz. Basit bir işlem olduğu gibi başarılı bir çözüm olacaktır. 


Hazır Web Sitesi
Yorumlar
Bu konuya henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu sen yaz.
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş