Kampanya ve Duyurularımızdan Anlık Haberdar Olmak İçin WhatsApp Kanalımıza Katılın!!
Katılmak İçin Tıklayın

Aşırı SEO Nedir.? Sakıncaları Nelerdir.?

Aşırı SEO Nedir.? Sakıncaları Nelerdir.?

Aşırı SEO Nedir? Sakıncaları Nelerdir?

Arama motorlarında üst sıralara çıkabilmek adına yapılan SEO çalışmaları kapsamında yapılan aşırı SEO uygulamaları, sayfaları mecburi doğallaştırma olarak tanımlanabilen çalışmalar olmakla birlikte sebep olacağı sakıncalar sonucu çalışmalarınızın heba olması ya da ceza uygulaması gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Aşırı SEO’ ya Sebep Olan Durumlar ve Olası Sonuçları

Aşırı backlink alma çalışmaları, footer, sidebar reklam alımları ile sayfayı yükseltme çalışmaları, aşırı ve yanlış anahtar kelime kullanımı gibi pek çok durum doğal SEO mantığından çıkılıp, aşırı SEO aşamasına geçilmesine sebep olmaktadır. Bunun sonucu olarak arama motorlarında arka sayfalara düşmenizin yanı sıra ceza ve ban uygulamasına tabii tutulmanız da mümkün olmaktadır. Bu noktada, hem emeklerinizin heba olmaması hem de olası bir cezadan korunabilmek adına aşırı SEO uygulamalarından kesinlikle kaçınmalısınız.

Ceza Uygulaması

Elbette web sitelerinin arama motorlarında üst sıralara yerleşmesi ve erişiminin kolaylaşması için tercih edilen SEO çalışmaları faydalı olmakla birlikte, aşırıya kaçılması halinde arama motoru algoritması tarafından ban cezası alınması mümkün olmaktadır. Bu noktada, oldukça dikkatli olunması ve aşırı SEO uygulamaları hakkında yeterli bilgi birikimine sahip olarak kaçınılması sayesinde, sitenizi üst sıralara çıkarabilir, daha fazla ziyaretçi çekme fırsatı bulabilirsiniz.

Doğru SEO Çalışması ile Aşırı SEO’ dan Kaçının

Sitenin doğallaşması yolunda yapılan SEO çalışmalarında aşırılıktan kaçınarak ban yahut para cezası gibi durumlardan kaçınarak, sitenin arama motorlarında üst sıralara çıkmasını sağlamanız mümkün.         Bu noktada, dikkat etmeniz gereken en önemli faktörler sitenin doğru ve kapsamlı bir analizinin yapılarak eksiklerinin belirlenmesi ve ayrıca sektör içerisindeki rekabet unsurunu göz önüne almak olacaktır.

Arama Motoru Kalite Standartlarına Uyum

Arama motorlarının belirli kalite standartları bulunmaktadır ve yapılan analizlerle bu kalite standartlarına uyulmadığına kanaat getirdikleri web siteleri için nihai kararlar vermektedirler. Olası sıkıntı ve ceza uygulamalarından kaçınmak için stratejilerinizi iyi belirleyip aşırı SEO uygulamalarından uzak durmalısınız.

Site ziyaretçilerinin işine yaramamasına rağmen arama motorlarını manipüle edebilecek unsurlarla hazırlanılan, anahtar kelime yoğunluğunu sağlayabilmek adına yazılmış makaleler gibi unsurların oluşturduğu aşırı SEO uygulamalarından kaçınarak sakıncalarından korunmanız mümkündür.


Hazır Web Sitesi
Yorumlar
Bu konuya henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu sen yaz.
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş