Kampanya ve Duyurularımızdan Anlık Haberdar Olmak İçin WhatsApp Kanalımıza Katılın!!
Katılmak İçin Tıklayın

Youtube hakkında bilmediğiniz özellikler

Youtube hakkında bilmediğiniz özellikler

Youtube hakkında bilmediğiniz özellikler

Video izleme platformu olarak Dünya’nın 1 numaralı web sitesi Youtube’un kullanıcılarına sunduğu çok farklı özelliklerin bulunduğunu ve bu özelliklerin birçok kullanıcı tarafından bilinmediğini çoğumuz bilmiyoruz. Bu yüzden sizlere bugün Youtube’da bulunan 21 farklı özellik hakkında merak ettiğiniz bilgileri açıklamak istiyoruz.

Youtube’da GIF yapma

Hareketli resim olarak bilinen GIF resmi son zamanlarda oldukça popüler olan uygulanmaların başında gelmeye başladı. Özellikle son zamanlarda yapılan güncellemelerden sonra Youtube kullanıcılarının kolay bir şekilde GIF yapma şansının bulunduğunu belirtmek istiyorum. Youtube üzerinden GIF yapmak için yapmanız gereken adres çubuğunun hemen başına Youtube kısmından sonra gif ekleyerek arama motoruna giriş yapmanız yeterli olacaktır.

Sanatçı sayfalarına ulaşma

Milyonlarda videonun yer aldığı Youtube üzerinden sevdiğiniz sanatçıların bütün şarkılarına ve videolarına ulaşma fırsatınız bulunmaktadır. Youtube’un kullanıcılarına sunduğu ayrıcalıkların başında gelen bu özellikle sayesinde sizlerde artık sanatçıların parçalarına ve kliplerine ulaşabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey “#+” yazdıktan sonra aramak istediğiniz sanatçının ismini yazmak yeterli olacaktır.

Karaoke sözlere ulaşmanın yolu

Youtube’un kullanıcılarına sunduğu bir diğer özellikle karoke yapacak olan kullanıcılarına özel olarak çıkarttığı Musixmatch uygulaması. 7 Milyondan fazla şarkının yer aldığı bu özelikle sayesinde sizlerde kareoke yapabilirsiniz.

Şarkı bulma özelliği

Bir video izlerken arka fonda çalan müziği merak ediyorsunuz ancak bulamıyorsanız , yapmanız gereken MooMa. Sh isimli siteye dinlediğiniz videonun linkini kopyaladıktan sonra burada çıkan şarkıların isimlerini öğrenmek olacaktır.

Tiyatro modunu açma

Kullanıcılarının birçoğunun bildiği bu özelli videonun hemen sağ alt köşesinde bulunan ekran büyütme tuşunun yanında bulunan tuşun tiyatro modu olduğudur.

Otomatik oynatma özelliği

Youtube’un son zamanlarda en çok beğenilen özelliklerinin başında gelen bu otomatik oynatma özelliği sayesinde sırada olan video 5 saniye içerisinde tekrardan devreye girecek ve oynamaya başlayacaktır. Bu yüzden bu özelliği sağ üst taraftan istediğiniz zaman açıp kapatma şansınız bulunmaktadır.

 

Videonun kalite kontrolü

İzlediğiniz videoların kalitesini merak ediyorsanız yapmanız gereken Google’un sunduğu Youtube raporlar kısmına detaylıca bakmak olacaktır. Buradan videoların boyutlarının ne kadar olduğunu ve hangi kalitede izlenebilme özelliğinin bulunduğunu görme fırsatınız bulunacaktır.

Youtube arayüzünü değiştirme

Youtube kullanıcılarına tek farklı arayüz yerine farklı modlarda ara yüzler sunmaktadır. Bu ara yüzlere ulaşmak için yapmanız gereken Youtube ara yüzler sekmesinde yer alan ara yüzlerden hoşuna gideni kullanmak yeterli olacaktır. Özellikle gece göz yormayan “ Dark Mode “ uygulaması son zamanlarda oldukça popüler olan ara  yüzlerin başında gelmektedir.

Youtube TV özelliği

Youtube’un devamlı olarak gelişen teknolojiye ayak uydurmasından sonra kullanıcıların  birçoğu bu TV özelliği sayesinde Youtube videolarını istedikleri platform üzerinden izleme şansına sahiptir. Bunun için yapmanız gereken Youtube TV özelliğini aktif ettikten sonra istediğiniz videoyu izlemek olacaktır.

Video planlaması yapma

Youtube üzerinde paylaşacağınız videonun ne zaman paylaşılması konusunda sizlere sunulan bu özelliği kullanmak için yapmanız gereke “ CTRL” tuşuna bastıktan soran fareniz ile beraber ne zaman paylaşacağınızı belirlemek sizlere yeterli olacaktır.

Çocuklar için güvenli Youtube

Günümüzde internet ortamında paylaşılan birçok sakıncalı videonun bulunduğunu ve bu videoların çocuklar açısından kalıcı zararlar bıraktığını belirtmek istiyoruz. Anne ve babaların bu konuda merak ettiği bir uygulama olan özelliği ile birlikte sizlerde artık Youtube Kids üzerinden çocuklarınızın izlemesinde sakınca bulduğunuz videoların filtre ayarlamasını yapabilir ve çocuklarınızı güvence altına alabilirsiniz.,

Youtube videoları hızlandırma

Youtube üzerinden izlemek istediğiniz bir videonun yavaş olduğunu düşünüyorsanız, yapmanız gereken account_playback sayfasına giriş yaptıktan sonra buradan bulunan ikinci seçeneği işaretleyerek videonun hızlanmasını sağlayabilirsiniz.

Youtube üzerinden MP3 indirme

Youtube’da bulunan şarkıları telefonlarınıza,tabletlerinize veya bilgisayarınıza indirmek istiyorsanız yapmanız gereken Peggo uygulamasını indirerek buradan indirmek istediğiniz videonun linkini bu uygulamaya yükledikten sonra indirme işlemini başarılı bir şekilde yapabilirsiniz.

 Youtube üzerinde şarkı listesi oluşturma

Video uygulaması olan Youtube üzerinden istediğiniz parçaların hepsini bir program içerisinde toplayarak istediğiniz zaman dinleme şansınız bulunmaktadır. Özellikle burada yapmanız gereken Solon isimli siteye giriş yaptıktan sonra size özel bir sayfa açarak kendinize ait olan videoyu oluşturmak olacaktır.

Kayan ekranda video izleme

İzlemek istediğini videoyu hem izlerken hemde Youtube üzerinde başka videolar arama şansınız bulunmaktadır. Bunun için yapmanız gereken ise Floating uygulamasını indirdikten sonra Youtube’a giriş yapmanız yeterli olacaktır. Özellikle son zamanlarda oldukça popüler olan bu uygulama sayesinde sizlerde artık bu platform üzeriden videoları kayarak izlemek olacaktır.

Youtube video hızı ayarlama

Bu ayar tamamen sizin kendi tercihinize kalmış bir ayar olarak dikkat çekiyor. Youtube sitesine giriş yaptığınız zaman videonun hemen altında bulunan kutucuklardan sağdan 3. Sırada yer alan işarete tıkladıktan sonra karşımıza çıkan video hızı türlerinden istediğinizi yapabilirsiniz. İster hızlandırabilir , isterseniz de videolarınızı yavaşlatabilirsiniz.


Hazır Web Sitesi
Yorumlar
Bu konuya henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu sen yaz.
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş