Türkiye 'nin En Büyük Hazır Web Sitesi Firması İle Sitenizi Bugün Oluşturun!
27.824 Mutlu Müşteri

ANDROİD İŞLETİM SİSTEMLERİNDE KOPYASIZ YAPIŞTIRMA DÖNEMİ BAŞLIYOR

ANDROİD İŞLETİM SİSTEMLERİNDE KOPYASIZ YAPIŞTIRMA DÖNEMİ BAŞLIYOR

ANDROİD İŞLETİM SİSTEMLERİNDE KOPYASIZ YAPIŞTIRMA DÖNEMİ BAŞLIYOR

Akıllı cihaz kullanıcılarının en çok kolaylık istediği konulardan bir tanesi kopyalama ve yapıştırma özelliği üzerine. Yeni çıkan haberlere göre Android işletim sistemi kullanıcılarının bu taleplerine cevap verir nitelikte bir yeniliği hizmete sunmaya hazırlanıyor. Yapılacak olan güncellemeden sonra artık kullanıcılar kopyalayıp başka bir alana taşımak istedikleri bilgileri kopyalamadan yapıştırma özelliğinden faydalanabilecekler.

ANDROİDLERDE KOPYASIZ YAPIŞTIRMA NE ŞEKİLDE OLACAK

Günümüzde en çok kullanılan işletim sistemlerinden biri olan Android’lerde kullanıcılar yepyeni bir kolaylık sağlanacak. Google, Android telefonlarda oldukça zahmetli olan kopyalama ve yapıştırma işlemini daha kolay hale getirecek bir güncelleme üzerinde çalışıyor. Kısa zamanda bu yeni hizmetin kullanıcıların hizmetine sunulması bekleniyor.

Araştırma devinin içerik farkında lığına sahip yazılımı, sadece Assistan’tı daha akıllı yapmakla yetinmeyecek ve Chrome’da nelere baktığımızı inceleyerek diğer uygulamalara yazı aktarımı yapma hizmetini sağlayacak. Bir özellik üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

BU ÖZELLİĞE KOPYASIZ YAPIŞTIRMA ANLAMINA GELEN COPPYLESS PASTE ADI VERİLECEK

Kopyasız yapıştırma özelliği nasıl çalışacak sorusuna cevap olarak şu şekilde bir örnek verilebilir;

Bir otelin web sitesini ziyaret ettikten sonra adresini haritalar uygulamasında ararken, otelin ismi arama çubuğunda tavsiye olarak görünecek. Veriler lokal olarak işlenecek ve hiçbir zaman sunucuya yollanmayacak. Ayrıca özellik gizli moda çalışmayacak.

Tam olarak beklenenleri karşılamasa da yine de oldukça işlevsel bir güncelleme olduğu inkar edilemez. Bunun yanı sıra, kopyasız yapıştırılan yazılar telefonu asla terk etmeyecek ve hep kayıtlı kalacak. İlk görünüşte hiçbir değişiklik fark edilmeyebilir. Ancak VentureBeat, özelliği Chrome Canary ‘de aktifleştirip deneyebileceğimizi bildiriyor.

Çalışmaya dikkatle incelendiği zaman ise, ne yazık ki koda dikkatlice bakıldığı zaman bu özelliğin eski Android cihazları desteklemeyeceği ortaya çıkıyor. Tüm bunların yanı sıra konu hakkında en detaylı bilgilere gelecek ay I/O ‘nun gelmesi ile birlikte ulaşacağımız düşünülüyor.

Ancak her ne olursa olsun bu özelliğin Andoid cihazlara gelmesi kullanıcılar için büyük kolaylık sağlayacak. Teknolojinin hızla gelişmesi, akıllı cihazlarda çoğu işlemlerin hızlanmasını kaçınılmaz hale getiriyor. İlerleyen zamanlarda konu hakkında detaylı bilgileri almaya devam edeceğiz.


Hazır Web Sitesi
Yorumlar
Bu konuya henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu sen yaz.
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş