Türkiye 'nin En Büyük Hazır Web Sitesi Firması İle Sitenizi Bugün Oluşturun!
28.629 Mutlu Müşteri

Açılmayan Android Telefonu Açma.

Açılmayan Android Telefonu Açma.

Açılmayan Android Telefonu Açma

Android telefonlarda özellikle rom yüklemelerde gelişmiş kullanıcı izinlerini kurcalarken ya da bir uygulama yüklerken birden bire telefon tepkisiz hale gelebiliyor ve açılmıyor. Bu gibi durumlarda telefon Tuğlaya dönüşmüş tabiri de kullanılıyor. Fakat bu durumdan kurtulmanın yolu var.

Soft Brick Durumu

Telefonunuzu açtığınızda android simgesinde takılı kalıyorsa ya da recovery ekranı ile karşılaşıyorsanız telefonunuz soft brick denilen olayla karşı karşıya kalmış demektir. Bu iki durumdan birisi varsa telefonunuz açabilmenizin yolu mevcut.

Hard Brick denilen bir olay da var: Telefonunuzun güç açma düğmesine ne kadar basarsanız basın telefondan tepki almıyorsanız sorunu yazılımsal olarak düzeltmenizin herhangi bir yolu yoktur. Bu duruma hard brick denilir ki, telefona yüklenen uygun olmayan işletim sistemi gibi yazılımlar yüzünden olmuş olma ihtimali büyüktür.

Soft Brick dediğimiz durumla karşı karşıya kaldıysanız çözümlerine hemen değinelim.

Telefondaki verileri temizleyerek işletim sistemini yeniden yüklemek çözüm getirecektir.

Recovery ekranına girerek xposed mod kısımlarını kapatabilirsiniz.

Recovery ekranı yardımı ile Android geçmiş bir yedeğe geri döndürebilirsiniz.

Fabrika ayarlarına telefonu recovery yardımı ile getirebilirsiniz.

Nelere ihtiyacımız var

Halihazırda var olan tüm araçlar mevcut olmalı, Nedeni ise telefonun bu hale gelmesinde rom yükleme hatası olduğundan rom yüklerken kullandığımız araçlar işimizi görecektir.

Custom recovery’yi tekrardan yüklememiz gerekecek ve bu yükleme için TWRPyi kullanmanız daha iyi olacaktır. TWRP yeni cihazların tümünde işlem görebildiği için de ayrıca tercih sebebi olmalı.

Custom Recovery işleminin sonrasında cihazı root yapmak ve sistem dosyalarını yüklemek için Fastboot ve ADB uygulamaları gerekiyor bunları Android Developer sitesinden ücretsiz olarak bulabiliriz.

Öncelikle sistemi temizlemekle işe başlamalısınız ve ROM’u tekrar kurmalısınız. Bu yöntem sadece Telefonunuzun açılmamasına ROM eklemeye çalışmanız sebep olduysa başvurmalısınız.

Cihazı Custom Recovery seçeneği il başlatın. Daha sonra Wip seçeneğinden sonra Advanced Wipe Seçeneğine girin.  Açılan kısımda Data kısmını seçin ve onaylayın ve Custom Rom flashlayın.

Verilerinizi temizlediğinizde bu durum telefonu fabrika ayarlarına alır fakat cihazın dahili depolama alanı ve sd kart alanına herhangi bir işlem yapmaz. Fakat herhangi bir aksilğe karşı verileri yedeklemekte fayda var


Hazır Web Sitesi
Yorumlar
Bu konuya henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu sen yaz.
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş