Türkiye 'nin En Büyük Hazır Web Sitesi Firması İle Sitenizi Bugün Oluşturun!
28.305 Mutlu Müşteri

Neden hazır site Tercih Etmelisiniz?

Neden hazır site Tercih Etmelisiniz?

Neden hazır site Tercih Etmelisiniz?

Web sayfası tasarım tercihlerini 3 kategoride değerlendirmek mümkündür.

  1. Özel tasarım web sayfaları
  2. Hazır web sitesi paketleri
  3. Bazı araçlar kullanarak bireysel olarak web sayfası tasarımı

Bu 3 kategoriden hangisini seçmeniz gerektiğinde karar veremiyorsanız yazımız size tercihinizde yardımcı olacaktır. Öncelikle kullanılarak web sayfasının ne için kullanılacağı çok önemlidir. Eğer sadece kendinizi ifade etmek istediğiniz ve ilgi çekecek paylaşımlar yapacak bir blog oluşturacaksınız sayfayı kendinizin tasarlamasında bir sakınca bulunmamaktadır. Ancak web sayfası bir e-ticaret sitesi olarak kullanılacaksa bu durumda sayfanın bireysel tasarlanması yetmeyebilmektedir. Ancak kod yazımı ve yazılım konusunda bilgi sahibi olanlar tarafından iyi çalışan web sayfalarının hayatıma geçirilmesi de mümkündür.

Web sayfası oluşturmak isteyenler eğer bireysel yöntemi direk elediyse hazır site mi tercih edeceğine yoksa özel tasarım bir web sayfası mı yaptıracağına karar vermesi gerekecektir. Bu tercihi yapabilmek için her iki yöntem konusunda bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Yazımızın bundan sonraki bölümünde hazır web sayfası almanın neden tercih edilmesi gerektiğine dair açıklamalara yer verilecektir.

Hazır web sayfalarında alt yapı hazırlanmıştır ihtiyaçlar çerçevesinde eklentiler kullanılarak web sayfası kullanılır hale gelmektedir. 1 gün kadar kısa bir süre içerinde web sayfanın aktif hale gelmesi mümkündür. Ayrıca hazır web sayfalarının güncellenmesi ve sayfada değişiklik yapılmasına yönelik kolay yollar bulunmaktadır.  Hazır web sayfalarının yönetici panellerinde yer alan menüler kullanılarak web sayfası içerisinde istenilen her değişikliğin yapılması mümkündür. Neredeyse her zevk ve ihtiyaca yönelik şablonların varlığı hazır web sayfalarının daha fazla tercih edilmesindeki en önemli nedendir.

Web sayfalarının özel olarak tasarlanması zaman olan bir süreçtir. En basit web sayfasının bile hazırlanması neredeyse 15 gün almaktadır. Fazla mesai getiren özel tasarım web sayfaları emeğine paralel olarak fiyatlarda da yükselmeye neden olmaktadır. Hazır web sitesi maliyeti özel tasarım ile kıyaslandığında çok düşüktür. Günümüzde para kazanmanın zorluğu dikkate alınırsa aynı işi görecek bir web sayfasına daha fazla para ödemek mantıksız bir karardır. Fiyat kıyaslaması yapıldığında hazır bir web sitesine 1 TL ödeniyorsa özel tasarım bir sayfasına en az 7 TL ödenmektedir. Maliyetin 7 kat daha fazla olması hazır web sayfalarının önemini daha da artırmaktadır.

Hazır web sayfalarının bir diğer avantajı da sektörde daha önce kullanıldığı için ihtiyaçlara tam olarak cevap verebilmesidir. Örnek vermek gerekirse vitamin satışı gerçekleştirmek amacıyla bir web sayfası isteyen bir kişiye bu alanda daha önce yapılmış örnek çalışmalara yakın bir sayfa dizayn edilerek işlemleri daha da kolay hale gelmektedir. Zaman, maliyet ve kullanışlılık gibi faktörleri hazır web sayfası tercih edilmesini oldukça etkileyen faktörlerdir.

Dijitalleşme birlikte online hayatta yer alma bir zorunluluk olmaya başlamıştır Amaçlara uygun olarak bir web sayfası tasarımı hazırlanması ve internet hayatında konumunuzu almanız çok önemlidir. Sanal dünyanın en büyük avantajı çok sayıda kişiye aynı anda ulaşma fırsatı sunmasıdır. Özellikle herkesin elinde akıllı telefonların olması ve bu telefonlar sayesinde internette vakit geçirmenin çok kolay olması internette olmanın önemini daha da artırmaktadır. Internet sayfası hazırlandıktan sonra hedef kitleye yönelik ilgi çekici paylaşımlar yapılması ve sosyal medyanın aktif olarak kullanılması sayfa sahiplerine pek çok avantaj sağlamaktadır. Ancak bu işlemlerin yapılması için zaman ve emek gerekmektedir. Tek başına bu işlemleri yapmak zor olacağından uzmanlardan destek almak gerebilmektedir. Hem web tasarımı konusunda hem de kurumsal kimlik oluşturma ve internette görünür olma konusunda destek sunan uzmanlar vardır bu uzmanlardan alınacak destek çok faydalı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.


Hazır Web Sitesi
Yorumlar
Bu konuya henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu sen yaz.
YORUM YAZIN...

Bu paketi arkadaşlarınla paylaş